http://dnz2.ucoz.ua/panel/?a=tmpl;m=1;t=AHEADER
 
Середа
25.04.2018
23:04
Вітаю Вас Гість
RSS
 
ДНЗ  №2  -  НАШ  РІДНИЙ  САДОК

Мій садочок - велика сім’я,

Друзів радісних сонячне коло.

Це куточок планети Земля,

Мальовнича природа навколо.


Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [87]

Пошук

МІНІ-ЧАТ

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 405

Вхід на сайт

ГОДИННИК

Календар

ПОГОДА

КНОПКА САЙТУ

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Мої статті [ Додати статтю ]

Про виховання хлопчиків!

Про виховання хлопчиків!
Хочеться відразу ж зазначити, що фізична або моральне насильство і придушення НЕ загартовують малюка і не виховують відповідальність і волю, а, навпаки, формують замкнутість і озлобленість. Отже, який же підхід необхідний у вихованні хлопчика?

Не придушувати, а довіряти

Вченими доведено факт, що хлопчики гостріше сприймають будь-який вид тиску - і психологічний, і фізичний. Вони ранимее, більш чутливі до образ, криків і покаранням. Вже з малих років малюк може відстоювати своє право, часто в боротьбі за повагу батьків хлопчики починають сперечатися і хуліганити, при тому, що дівчатка, більш схильні підкорятися і догоджати дорослим.

Якщо хочете виростити сина впевненим у собі чоловіком, не варто його надмірно лаяти, осмикувати і карати. Для формування повноцінної особистості необхідна і похвала, підтримка з боку батьків, заохочення його починань і запевнення в любові. Не слідуйте стереотипам - хлопчики, так само, як дівчатка-малятка потребують любові, ласці і батьківської ніжності. Легко навчитися любові й ласці, отримуючи її. Саме це допоможе вашому синові стати люблячим батьком і чоловіком.

Плакати не соромно

З дитинства багато хлопчиків чують умовляння про те, що плакати соромно і некрасиво. З часом вони перестають показувати сльози, боячись насмішок ровесників і докорів батьків. Навіть коли дійсно боляче, хлопчика закликають терпіти, мовляв, ти ж чоловік, це дівчатам можна плакати, а тобі - ні.

Постійне стримування емоцій і переживань, притому, що в житті чоловіка труднощів буде чимало, завдає великої шкоди здоров'ю. Хвилювання, нервове перенапруження, затяжні переживання, що не знаходять виходу, тягнуть за собою інфаркти, інсульти, виразки та інші захворювання, як психологічні, так і психосоматичні. І результат такого виховання - черстві чоловіки, адже приховуючи біль, вони не можуть виражати і позитивні почуття.

Опіка в міру

Для повноцінного розвитку малюкові потрібна психологічна опіка, але не фізичний комфорт. Часто можна бачити таку картину: мама тягне велосипед, а син бреде за нею хвостом.

Хлопчику забороняють бігати по калюжах, кататися в снігу, щоб уникнути застуди. А через роки батьки дивуються, чому хлопчик росте таким нерішучим, несамостійним. Так, потрібно піклуватися про своїх дітей, оберігати їх, направляти, але треба і міру знати.

Є такі психологічні терміни, як «любов-довіра» і «любов-опіка». Так от, перша необхідна для хлопчиків, а друга - для дівчаток. Постійну опіку син сприйме, як недовіру і буде чинити опір, а ось відчувши довіру з вашого боку, буде з усіх сил намагатися її виправдати.

Все, такі як мама

Не секрет, що уявлення про справжній жінці і навички правильного ставлення до неї, у хлопчика формується за образом матері. Якщо матері притаманне поведінка лідера, неприступною скелі, то син навряд чи навчиться співчувати жінкам, жаліти, співчувати їм. Погодьтеся, чимало чоловіків, охочих брати турботу жінки і нічого не давати взамін. Тому зрідка можна показати синові свою слабкість, жіночність.

Про іграшки та іграх «не для хлопчиків»

Дівчатка обожнюють няньчити лялечок, грати з ними. А адже такий процес готує дівчинку до майбутньої ролі матері. А як у хлопчиків формуються зачатки батьківства? Часто ніяк. Війнушки, автогонки і рибалка цьому не сприяють, а в ляльки хлопчикам грати не прийнято. І дарма. Вчені здійснили дослідження, в ході яких виявили, що чоловіки, які не грали в ляльки, мають більше труднощів у відносинах з жінкою. А ті, хто мав можливість «возитися» з ляльками, розбирати-збирати їх, одягати-роздягати, вільніше налагоджують взаємини з протилежною статтю.

Як хлопчиків виховувати не можна.

Обговоривши основні принципи виховання хлопчика, не зайвим буде згадати уривок з оповідання «Хлопчик - батько чоловіка» (І.С. Кона).

Як не треба виховувати сина:

Не формуйте із сина «справжнього чоловіка». Адже справжні чоловіки різні.

Не виховуйте хлопчика воїном і захисником вітчизни. Зараз лідирують дипломатичні якості, а не груба сила.

Не вчіть його бути несхожими на жінок. Він і так відрізняється від них.

Не вірте психологам, які говорять, що в неповних сім'ях ростуть неповноцінні хлопчики. «Неповні сім'ї» - ті, у яких бракує батьківської любові, а не одного з батьків.

Уникайте неприйняття оточення сина, краще запропонуйте гідну заміну.

Не зловживайте заборонами, уникайте протистояння з хлопчиком.

Виключіть застосування тілесних покарань.

Любіть своїх хлопчиків - це найкоротший шлях на шляху у вихованні гідного чоловіка!                                                                                                                                                                                                                                    Грати в математику з малюком по методиці Петерсон                 
Математику не даремно називають царицею наук. Саме вона з її ненависними косинусами і руйнують мозок логарифмами вчить аналізувати, саме вона розвиває мислення - а значить, закладає основу для подальшої успішної життя. Тому що ерудит - це всього лише людина, наповнений знаннями.

Аналітик - той, хто вміє в потрібний момент вивудити з маси своїх знань необхідне, правильно його застосувати, а потім, грунтуючись на двох відомих, одному маловідомому і парочці змінних величин, логічним шляхом вирахувати дуже важливе невідоме. І стати, приміром, засновником компанії «Майкрософт». Ну, або просто нобелівським лауреатом.

Ось чому так популярні зараз групи раннього розвитку, основний акцент в яких робиться саме на заняття з розвитку логіки. Однією з найвідоміших методик сьогодні стала програма Людмили Георгіївни Петерсон. Успішності цій системі додає і той факт, що в багатьох "просунутих" школах математику вивчають саме "по Петерсон", а значить, малюк, до цього займався за аналогічною програмою, легше освоїть шкільну. Але найважливіше все-таки не в цьому. Головних плюсів у цієї системи два: упор на логіку і принцип "листкового пирога". Адже грати в математику з малюком по методиці Петерсон - простіше простого.

Корисний "пиріг"

Згадайте, як ви вчилися в школі? У першому класі проходили додавання і віднімання, у другому - множення і ділення, в третьому пішли дробу, а в четвертому математика з предмета, загалом-то, що розуміється перетворилася в темний ліс, і ви, бурмочучи: "Навіщо мені вирішувати рівняння , якщо я хочу стати водієм трамвая? "- списували на перерві" домашку "у відмінниці. А знаєте, з чого математика раптом стала такою складною? Нічого надприродного: традиційна програма навчання будувалася "по лінійці". Сьогодні вивчаємо це, завтра переходимо до наступного розділу, післязавтра - ще до одного. І ви, прохворівши полраздела у другому класі, і, провздихав всю весну по красуню Іванову в третьому, до четвертого класу виявили, що не розумієте в математиці взагалі нічого.

Фундамент знань виявився якимось дірявим і занадто кволим. В системі Людмили Петерсон все не так.

Знання тут дають за принципом "листкового пирога". В три, в чотири, в п'ять років, так само як і в першому, другому, третьому класі, малюк отримує, можна сказати, одні й ті ж знання. Тільки з кожним разом міняється рівень сприйняття і глибина проникнення в суть предмета. Таким чином, якщо малюк у чотири роки не освоїв, як це - вибудовувати закономірність з трьох зелених кубиків і одного червоного, він повернеться до тих же закономірностям на п'ять років. Правда, там вже доведеться здогадуватися, якою кубик викласти наступним у ланцюжку: два синіх - два червоних - один жовтий. Але дитина несподівано для себе зрозуміє, що все ж просто! Починай спочатку і повторюй "ритм" поки кубики не закінчаться! І у мами від серця отляжет: "Все-таки розумниця в мене малюк, розібрався з кубиками!" "Методика Петерсон дає кожній дитині шанс відкласти занадто складний для нього матеріал на час, і потім освоїти його на новому витку розвитку", - розповідає вчитель вищої кваліфікаційної категорії Наталія Царькова. Наталя Володимирівна вже багато років працює в початковій школі за програмою Петерсон і запевняє, що це найкраща система з усіх, з якими їй доводилося мати справу.

"У цій програмі мене приваблює повна включеність дітей в процес навчання. На початку уроку ми ставимо собі завдання, в кінці - аналізуємо, домоглися ми потрібного результату. Знову ж таки, результати нам потрібні не заради них самих, а для того, щоб застосувати їх в життя ", - додає Наталія Царькова. Дійсно, подумайте, які навички малюк освоює найшвидше? Ті, які йому потрібні. Адже ніхто не вчить дитину видувати бульбашки з жуйки, він сам цього наполегливо навчається, щоб "бути як Дімка з третього під'їзду". І старається, пихкає, часом тупає ногою, злиться, але все одно не здається. Чому? Тому що це не мамі треба - йому! От коли малюкові самому буде треба вміти рахувати - він почне рахувати. Головне - створити потрібну мотивацію.

Усе логічно

Знову ж , згадуємо свою школу й уроки математики. Що ви зазвичай на них робили? Правильно, рахували. А що ще можна робити на математиці? Два плюс три, три плюс два - ось доля початкового школяра. Грайте в математику з малюками за методикою Петерсон, це допоможе швидко освоїти базові знання цієї науки.

Ні, рахунком діти навчаються, але рахунок тут - лише одна з багатьох завдань. Методика Петерсон наближена до реальних потреб реальної людини. Потреби ж полягають в тому, щоб розуміти суть речей і вміти приймати вірні рішення. Як, приміром, дошколята вивчають той же рахунок? Абстрактні поняття суми та рівності їм поки недоступні. Вони, звичайно, можуть визубрити всі приклади на додавання і віднімання в межах десятка. Особливо вперті батьки замість "Мухи-цокотухи "вчать з чадами таблицю множення. Тримайтеся, діти! Ви виростете і змусите мам і тат вчити таблиці Брадіса - нехай теж помучаться! Але усвідомити, що це таке "3 +2 = 5" малюкам складно. У дошколят, що займаються за системою Петерсон, перед очима завжди великий числової промінь - тут його називають числовий струмочок. Три, говорите, плюс два? Малюк ставить пальчик на цифру три і робить два кроку вперед. Вперед - бо плюс. А якби був мінус, тоді він ступив би тому. Де пальчик опинився? На цифрі п'ять. Значить, три плюс два буде п'ять, ось вам і відповідь.

Малюки з радістю крокують по відрізку і легко освоюють рахунок в межах десятка. Взагалі, дошколята сприймають заняття з Петерсон як гру. Цьому сприяють і барвисті зошити, і самі завдання - веселі та різноманітні. "Методика Петерсон полонила мене тим, що дійсно розвиває. До кінця початкової школи діти, які займаються по ній, обганяли своїх" традиційних "однолітків на півтора роки", - розповідає Царькова. Так, багато "розвивалки" розумні. Дуже розумні. Настільки розумні, що бідні батьки роблять з дітьми уроки до першої години ночі. Але навіщо вчити малят складно, якщо можна - просто? Якщо на уроках з Петерсон у хлопців горять очі, якщо їм дійсно цікаво? І якщо результати у них такі, якими може пишатися кожен вчитель?

Кубічне "рівняння"

зошитів із завданнями з методикою Петерсон в кожному книжковому магазині можна знайти віз і маленький візок. Але обмежувати себе зошитами необов'язково. Спробуйте пограти "в Петерсон" зі своїм малюком самі!

Викладіть на підлозі кубики: два червоних, два жовтих, два червоних і знову два жовтих і попросіть малюка продовжити ряд. Спочатку дитина може покласти, наприклад, зелений кубик. Поясніть дитині: "Ні, дивись, ряд став інший. А треба, щоб кубики повторювалися так, як на початку ". Малюк швидко зрозуміє, у чому суть гри і, виклавши після двох червоних два жовті кубики, напевно запропонує пограти ще. Освоївши принцип," продовж ритм ", дитина вже зможе ставити подібні задачки вам. І ви цілком можете разок помилитися, щоб побачити радість на мордочці свого зайченя: "Я такий складний ритм придумав, що мама не здогадалася!"

Ще в одне Петерсонівського завдання можна грати як в "Шибеницю" або "Балду". Берете листок паперу і малюєте на ньому великий червоний кулю. Ваш малюк вже знає, що предмет може бути великим або маленьким, червоним або зеленим, кулею або кубиком. Запропонуйте йому вслід за великим червоною кулею намалювати який-небудь предмет, який буде відрізнятися від нього тільки по одній ознаці. Припустимо, малюк зобразить маленький червоний кулю. Наступний хід ваш - ви малюєте маленький синій куля. Потім олівець знову вистачає дитина і на листку з'являється маленький синій квадрат. Малювати можна до нескінченності.

Наступне завдання допомагає малюкам підготуватися до вирішення нерівностей. Намалюйте на аркуші дві коробки. В одній Розмістити п'ять зірочок, в іншій - чотири.

Поцікавтеся у дитини :

- Де зірочок більше? Можливо, крихітка запропонує порахувати зірочки.

- Можна зробити набагато простіше, - посміхнетеся ви, - давай поставимо зірочки в пари. З'єднай лінією зірочку з однієї коробки з зірочкою з іншої. Всі зірочки встали в пари? Ні? В одній коробці зірочка виявилася без пари? Значить, тут їх більше. По-науковому це називається встановленням взаємно-однозначного відповідності. А по-дитячому - побудувати парами. Малюки дуже люблять це завдання. Звичайно, методика Петерсон не панацея від усіх математичних "бід". І, напевно, через якийсь час їй прийде на зміну щось ще більш корисне. Одне можна сказати точно: малюкові завжди знадобиться вміння логічно мислити - те саме вміння, яке він може отримати, граючи в математику.

Категорія: Мої статті | Додав: ксюша (07.04.2014)
Переглядів: 901 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
СЛАЙД-ШОУ

ВІДЕО

Пров. Приютський,1

Просмотреть увеличенную карту

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
Офіційний сайт м. Ужгорода та Ужгородської міської ради
Друзі сайту
Всеукраїнський розвивально-пізнавальний журнал для дітей ЖИРАФА РАФА

Каталог детсадов Украины: отзывы родителей, полезные статьи о дошкольном воспитании, рекомендации психологов

ДИВОСВІТ

ДНЗ №18

ДНЗ №19ЗОШ №5

ГІМНАЗІЯ
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №2 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ УЖГОРОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

пров. Приютський, 1, (03122) 3-31-73, e-mail: marijadnz2@ukr.net

Адміністратор сайту вихователь Хміль О.А.