Головна » 2018 » Березень » 26 » Готуємося до школи. Ласка В.М.
Готуємося до школи. Ласка В.М.

Готуємося до школи

Правильне мовлення в дошкільному віці – явище рідкісне. Але саме цей час (від 3 до 7 років) найсприятливіший для засвоєння мовлення.

Діти опановують мовлення наслідуючи мовлення оточуючих. На жаль, батьки досить часто забувають про це. Дитина проводить обмаль часу в товаристві дорослих (більше за комп’ютером, біля телевізора, або з іграшками), рідко, або й ніколи не чули казок, пісень від своїх батьків.

Багато батьків розраховують на дитячий садок у розв’язанні проблем мовлення. Програма дитячого садка передбачає різнобічний розвиток дитини, який залежить від трьох процесів, пов’язаних з переробкою інформації – це концентрація уваги, сприймання і запам’ятовування. Ці процеси взаємопов’язані. Якщо дитина неуважна, вона не здатна сприймати її і фіксувати в довгостроковій пам’яті, але це не дає дитині опанувати нові поняття.

Важливо, яким рівнем розвитку володіє дитина. Це вміння будувати речення, узгоджувати слова в роді, числі, відмінку, зв’язність мовлення, логіка розповіді, вміння вибудовувати сюжетну лінію (є початок, середина, кінець). Рівень концентрації уваги повинен бути 10 хв.

Розвиток дрібної моторики має значення не тільки для навчання письма, але і для розвитку мовленнєвих навичок. Оцінити рівень розвитку моторики можна за тим, як дитина малює, вирізає, ліпить, користується столовим приладдям.

Готовність до школи – це не тільки вміння читати, писати, рахувати. Бо шкільне життя навіть найрозумнішої дитини, але психологічно не готової до навчання, може стати проблемою.

Якщо в дитини існують будь-які логопедичні проблеми, підвищена хворобливість, знижений імунітет – до школи йти зарано.

Емоційна готовність означає вміння дитини придумувати свої імпульсивні реакції, вміння тривалий час виконувати роботу, яка не завжди подобається, у дитини повинна бути досить високо розвинена довільність поведінки, тобто, чи вміє дитина дотримуватися првил і контролювати свої дії.

І, нарешті, соціальна готовність, яка містить потребу у спілкуванні з однолітками, уміння ладнати з дітьми в колективі, уміння слухати вчителя, дотримуватися його вимог. Звісно, всі діти різні, тому не може бути такого, щоб емоційна, інтелектуальна та соціальна готовність перебували на одному рівні.

У багатьох школах для майбутніх першокласників проводиться тестування. Чи можуть бути присутні батьки?

Заборонити цього ніхто не має права. Батьки повинні чітко усвідомити особливості своєї дитини – як вона поводиться у їх присутності, відволікається чи ні, то краще, щоб тестування відбулося без них. Після завершення тестування педагоги зобов’язані ознайомити батьків з результатами тестів і надати рекомендації в письмові й формі.

Розумні батьки беруть до уваги принцип «найголовніше – не школа, найголовніше – перша вчителька» і вони мають рацію. Від того, яка людина навчатиме вашу дитину в початковій школі, багато в чому залежатиме її ставлення до навчання і до життя в цілому.

Вимоги до майбутнього першокласника:

• відтворити зразок;
  • працювати за правилами;
  • викладати послідовність картинок і складати за ними зв’язну розповідь;
  • розрізняти окремі звуки в словах;
  • рахувати до 10 і навпаки.
Переглядів: 11 | Додав: ксюша | Рейтинг: 0.0/0

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ