П`ятниця

ЗДО  №2  -  НАШ  РІДНИЙ  САДОК

Головна » 2015 » Грудень » 5 » Формування і розвиток зв"язного мовлення дітей дошкільного віку
Формування і розвиток зв"язного мовлення дітей дошкільного віку

Формування і розвиток зв"язного мовлення дітей дошкільного віку.

Для того, щоб попередити вади мовлення,необхідна велика профілактична робота з боку дорослих, які оточують її в сім"ї, садочку.

1. Стежте, щоб мовлення оточуючих було неквапним, плавним, правильним і чітким. Правельне мовлення викличе такеж правельне мовлення у дитини.
  2. Звертайте увагу на те, щоб дитина говорила, достатньо широко відкриваючи рот,не дуже голосно, не поспішаючи, шкідливо розмовляти, коли відбувається вдих, захлинаючись і задихаючись.
  3. Не допускайте прискореного мовлення дітей. Таке мовлення нерідко засвідчує про підвищену збудженість слабкість нервової системи. Вона може призвести до заїкання.
  4. Оберігайте дитину від контактів з людьми, які заїкаються, спілкуючись з дорослимим чи ровесниками. які заїкаються, дитина починає відтворювати ті ж зупинки у своєму мовленні.
  5. Застерігайте малюка від психічних і фізичних травм, бурхливих проявів гніву і радощів, від перебування серед нервових, неспокійних дітей.
  6. Не навантажуйте мовлення дитини. Не вимагайте промовляти складні фрази. незнайомі і незрозумілі слова, завчати дуже багато віршів, складних за змістом та формою.
  7. Частіше читайте їй, просіть переказувати прочитане, вивчайте з нею вірші, розмовляйте й виправляйте, коли дитина говорить неправильно.
  8. Не навантажуйте дітей зайвими враженнями, які викликають у них емоційне перенапруження.
  9. Не дозволяйте довго дивитись телевізор.
  10. Не розповідайте дитині перед сном страшних казок, хвилюючих історій, не залишайте дитину, коли вона боїться.

При серйозному ставленні до цих заповідей, ви. батьки, зможете змінити побут в сім"ї, методи виховання дитини, зможете встановити правильні, здорові взаємовідносини між дитиною та оточуючими.

Сформованість зв"язного мовлення дошкільнят - кінцевий результат педагогів та батьків.
Дослідження показують: для того, щоб дитина раннього віку успішно оволоділа словом, вона має почути його багато разів, а щоб почала активно використовувати у власному мовленні, - ще більше. (70-90 р.). Дітям з мовленнєвими порушеннями треба повторювати нові слова набагато частіше.
Опанування речення - процес ще складніший. Якщо за нормальних умов діти починають складати речення приблизно у 2 роки, то в разі наявності мовленнєвих вад - після 3-4 років, а інколи після 5-ти. Батьки й педагоги мають бути особливо уважними до малят, бо саме на цьому етапі у дітей найчастіше виникає заїкування. До того ж слід пам"ятати, що кожний етап розвитку мовлення є підгрунтям для наступного.
На 5-6 рокх життя діти опановують ситуативне мовлення (конструювання речень в умовах конкретної ситуації).
Формуванню зв"язного мовлення сприяють вправи на формування навичок складання зв"язних розповідей, які проводяться з використанням схем-піктограм та опорних картинок. Такі прийоми роботи викликають у дошкільнят інтерес до словотворення, самостійного складання речень та розповідей.

Переглядів: 524 | Додав: ксюша | Рейтинг: 5.0/1
Усі смайли
ЖИТТЯ У САДОЧКУ

НАШЕ ВІДЕО