http://dnz2.ucoz.ua/panel/?a=tmpl;m=1;t=AHEADER
 
Вівторок
24.04.2018
00:24
Вітаю Вас Гість
RSS
 
ДНЗ  №2  -  НАШ  РІДНИЙ  САДОК

Мій садочок - велика сім’я,

Друзів радісних сонячне коло.

Це куточок планети Земля,

Мальовнича природа навколо.


Головна Реєстрація Вхід
Каталог файлів »
Меню сайту

Категорії розділу
Мої файли [118]

Пошук

МІНІ-ЧАТ

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 405

Вхід на сайт

ГОДИННИК

Календар

ПОГОДА

КНОПКА САЙТУ

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Мої файли [ Додати матеріал ]

МОВЛЕННЄВИЙ РОЗВИТОК
07.10.2015, 09:54

МОВЛЕННЄВИЙ РОЗВИТОК

Поради батькам:

       Багато розповідати і показувати дитині, читати пізнавальну літературу, водити  на  екскурсії,   проводити  спостереження. Уважно   розглядати окремі об'єкти і предмети. При цьому бажано враховувати пізнавальні переваги (інтереси) своєї дитини.

      Розповідати дитині про родичів (де вони живуть, ким працюють, які вони чудові люди, ким вони доводяться  дитині);  про  свою   роботу   або навчання, про тих людей, які вас оточують. Дуже привабливі для дітей спогади близьких і

      про їхнє дитинство; про ігри, в які вони грали. При цьому можна запропонувати дитині пограти в ці ігри.

      Продовжувати сімейну традицію щоденних бесід про прожитий день. (Чим тебе порадував сьогоднішній день? Чим засмутив? Чим здивував? І т. д.) Обговорювати і планувати всі спільні заходи разом з дитиною.

      За рекомендацією педагогів проводити спеціальні мовні ігри з метою збагачення і вдосконалення лексичної сторони мовлення дитини. Так, для розвитку різних частин мови (іменників, прикметників, дієслів) можна використовувати ігрові вправи типу «Зимові слова», «Солодкі слова», «Скляні (дерев'яні, пластмасові та ін) слова»; «Ввічливі слова», «Веселі слова »,« Сумні слова »,« Спортивні слова »та інші. При цьому слід дати установку на гру:« Давай з тобою згадаємо всі можливі слова, які нагадують нам про зиму. Це - зимові слова ».

      У повсякденному спілкуванні продовжувати розширювати запас слів-узагальнень за рахунок уточнення їх значення та за допомогою мовних вправ типу «Магазин взуття (одягу, меблів, канцелярських   товарів і т. д.)».
    Продовжувати роботу зі словами-антонімами та синонімами (ігри типу «Хлопчик (дівчинка) навпаки» на закріплення слів-антонімів; ігрові вправи  «Дружні слова», «Сердиті (веселі, ласкаві і т. д.) слова», «Скажи по - іншому »на закріплення слів-синонімів).

      Вправляти дитину в умінні виокремлювати у різноманітних предметах частини і називати їх (наприклад, за допомогою ігрової вправи «Хто більше назве деталей (частин )?»).

      Вправляти дітей у правильному вживанні дієслів. Проводити з дитиною мовні ігри типу «Хто що вміє робити?» На підбір дієслів (наприклад: «Що вміє і любить робити кішечка? Бігати, спати, хлебтати, грати, нявкати» і т. п.); «Зміни слівце» на вміння вживати і утворювати дієслова з префіксами.

      У повсякденному спілкуванні з дитиною створювати мовні ситуації, що  дозволяють дитині погоджувати іменники з числівниками.Грати з дитиною в мовні ігри, рекомендовані педагогами дитячого садка. Наприклад, «Пограємо-порахуємо» (дорослий (або дитина) вибирає слово, яке треба узгодити з різними числівниками, наприклад, відро, а діти за бажанням або за вказівкою складають словосполучення (одне відро, два відра, п'ять відер і т. п. до десяти).

      В ігрових ситуаціях вправляти дитину в складанні простих поширених пропозицій. Наприклад, гра типу «Мовчун та балакун»: один гравець задає основу пропозиції (мовчун), а інший (говорун) розширює основу як тільки може. (Стоїть будинок. - У зеленому лісі стоїть дерев'яний будинок. - На узліссі величезного зеленого лісу стоїть дерев'яний будинок з візерунчастими віконницями. і т. д.)

 За рекомендацією педагогів проводити з дитиною спеціальні ігрові вправи з розвитку та вдосконалення звукової культури мовлення як складової частини підготовки дитини до подальшого навчання грамоті.

      Для розвитку фонематичного слуху вправляти дитину у виділенні першого звуку у своєму імені, в імені оточуючих, в назві улюбленої іграшки, а потім у визначенні послідовності звуків у цих словах.

      Для розвитку фонетичного слуху ділити слова на склади і визначати їх послідовність.

      Слідкувати за правильним наголосом при проголошенні слів. Вправляти дитину в правильному використанні наголосів в словах, проводячи ігри типу «Так і не так»: дорослий вимовляє слова або словосполучення, поєднуючи правильне і неправильне використання наголосів, а дитина слухає і поправляє дорослого, вимовляючи слово (словосполучення) з правильним наголосом.

          Закріплювати правильну вимову за допомогою скоромовок.

     Навчати дитину бути ввічливим і тактовним при участі в діалозі з  дорослими і дітьми. Під час бесід з дитиною демонструвати культуру ведення діалогу. Показати приклад, як потрібно вести діалог за столом, в гостях, при розмові по телефону.

      Продовжувати сімейну традицію щоденного обміну враженнями про прожитий день, про сімейні і дитсадкові заходи і ін., де питання задає не тільки дорослий дитині, але і дитина дорослому. Обговорювати з дитиною спільні заходи.

Формувати усвідомлене ставлення до ведення діалогу через ненав'язливий аналіз поточного діалогу (за допомогою запитань «Ти уважно слухав (ла) мене?», «Ти зрозумів (ла), про що я тобі розповів (ла)?», «Що тобі незрозуміло?», «У тебе є до мене питання? »).


   Закріплювати отримані в дитячому садку навички щодо складання зв'язних монологічних  висловлювань через:

  • складання розповідей за сімейними фотографіями, які охоплюють певний часовий відрізок (зростання малюка, літній відпочинок і т. п.);
  •  розповіді за серіями картинок (оповідання за картинами художників; комікси з доступним дитині змістом і т. п.);
  •    роботу з ілюстраціями до непрочитаних книг (за картинками в книзі визначити, про що вона (її головну ідею); хто головні герої; з чого починаються пригоди героїв; які події в ній описані (середня частина), чим закінчиться ця історія).

      Вправляти в складанні елементарних описів (перерахування предметів, ознак і т. д.) через ігрові вправи типу «Наряди для Попелюшки» (опис фасонів одягу), «Машини майбутнього» (опис моделей та їх функцій), «Кімнати різних героїв» (опис інтер'єрів -  кімнати Мальвіни, та інш).

Читати дітям  художні твори українських класиків літератури та сучасних українських письменників, твори зарубіжних письменників, які відображають правдиву дійсність та не суперечать морально-етичним та естетичним нормам. Читати дитячі художні журнали.  Разом з дітьми переглядати та обговорювати дитячі телевізійні передачі, мультфільми.

               Орієнтири мовленнєвого розвитку:

       характеризується правильною звуковимовою;

·  розуміє значення мовлення для людини;

·  використовує мову в різних цілях;

·  володіє силою голосу, говорить чітко, правильно, виразно.

·  ефективно спілкується рідною мовою; дістає задоволення від читання (дорослим, іноді -  власного);

·  веде діалог невимушено і на запропоновану тему з дотриманням  елементарних правил ведення діалогу (з дорослими і однолітками).

·  розрізняє рідну й чужу мови; виявляє до останньої інтерес;

·  рука готова до письма;

·  має збалансований словниковий запас з кожної сфери життєдіяльності;

·  розмовляє грамотно,  вживає прості й складні речення. Називає у реченні окремі слова.

·  самостійно, повно, логічно, послідовно  складає розповіді (описи, творчі, сюжетні – 10-15 речень) з опорою на наочність та по пам‘яті.

·  Вільно переказує літературні твори, розповідає напам‘ять  невеликі вірші, загадує загадки.

·  Має навички  звукового аналізу нескладних слів (розрізняє голосні і приголосні звуки, місце звука у слові).

Категорія: Мої файли | Додав: ксюша
Переглядів: 445 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
СЛАЙД-ШОУ

ВІДЕО

Пров. Приютський,1

Просмотреть увеличенную карту

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
Офіційний сайт м. Ужгорода та Ужгородської міської ради
Друзі сайту
Всеукраїнський розвивально-пізнавальний журнал для дітей ЖИРАФА РАФА

Каталог детсадов Украины: отзывы родителей, полезные статьи о дошкольном воспитании, рекомендации психологов

ДИВОСВІТ

ДНЗ №18

ДНЗ №19ЗОШ №5

ГІМНАЗІЯ
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №2 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ УЖГОРОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

пров. Приютський, 1, (03122) 3-31-73, e-mail: marijadnz2@ukr.net

Адміністратор сайту вихователь Хміль О.А.