Ми здорові, веселі та розумні. - Мої файли - Каталог файлів - ДНЗ №2 НАШ РІДНИЙ САДОК
-
 
Четвер
08.12.2016
17:07
Вітаю Вас Гість
RSS
 
ДНЗ №2   НАШ   РІДНИЙ   САДОК

Мій садочок - велика сім’я,
Друзів радісних сонячне коло.

Це куточок планети Земля,

Мальовнича природа навколо.
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Мої файли [108]

Пошук

МІНІ-ЧАТ

Чат для сайта - chatadelic.net

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 380

Форма входу

ГОДИННИК

Календар

ПОГОДА

КНОПКА САЙТУ

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Мої файли [ Додати матеріал ]

Ми здорові, веселі та розумні.
07.02.2015, 11:20

Ми здорові, веселі та розумні

Програмовий зміст:  Повторити назви і закріпити призначення наступних органів людини: ніс, рот, вуха, очі, руки, ноги (руки потрібні, щоб умити личко, брати ложку, малювати; очі - щоб дивитися і бачити; носик - щоб дихати і відчувати запахи). Вчити дітей визначати настрій. Розвивати позитивні емоції дітей, увагу. Закріплювати кольори. Розповісти дітям про те, що необхідно робити, щоб берегти себе і своє здоров'я.

Матеріали: тигр Чомусик, духи, квіти, брязкальця, пірамідка, фрукти, дві мотузки, конверт із заготовками аркушів паперу для малювання, гуаш( синього, зеленого, жовтого, червоного кольорів), мочалки, вологі серветки, ватман зеленого кольору .

Хід заняття              

Вихователь: Гостей зібралось тут багато.

Нумо на мене подивіться

І веселенько посміхніться.

Здрастуйте, гості добрі,

Ті, хто прийшов до нас.

Наші діти раді бачити вас.

     Вихователь: Давайте, малята, привітаємо гостей.( Добрий день, добрий ранок)

     Вихователь: Привітаємося з Сонечком.

                        Доброго ранку сонечко ясне,

                        Доброго ранку сонечко красне,

                        Доброго ранку сонечко друже,

                        Ми тебе любимо дуже.

     Вихователь: Давайте подивимося, яка сьогодні погода? Чи світить сонечко? Яке воно сьогодні?( радісне чи сумне, похмуре).

Як нам буває коли сонечко сміється до вас?( радісно, весело) Спробуємо показати настрій сонечка у грі.

     Гра - емпатія « Сонечко і Хмаринка»

 Вихователь: Сонечко для всіх дуже корисне. Воно нам  дає світло, тепло, приносить радість. Сонечко дає нам здоров’я.

     Вихователь: Діти, до нас хтось поспішає, хто б це міг бути?

Вихователь підходить до дітей, тримаючи в  руках тигра.

Вихователь: Поглянете, хто до нас прийшов. Це тигр Чомусик. А назвали його так тому, що він любить ставити багато запитань. І він до нас прийшов сьогодні не випадково. Він прийшов до нас в гості для того, щоб познайомитися з вами. Він дуже хоче, щоб ви більше розповіли йому про себе. Ну що ж. Спершу давайте пригадаємо з чого ми складаємося? Ось, наприклад, пірамідка складається з кілець і палички, на яку ці кільця одягаються. А як ви думаєте, з чого складаємося ми? (Індивідуальні відповіді).

Вихователь: Молодці діти. Раз ви всі так добре знаєте, давайте з вами пограємо в таку гру «А де ж, а де ж наші ніжки» і одночасно  розповімо нашому гостю, тигрові Чомусику, дещо про себе. А як ви думаєте, у тигра є ніс, вуха, очі, рот? А є у нього руки і ноги? А що у нього ще є? (Хвіст). А у нас є хвіст, поглянете? А ось в…..( Вибирається дитина з хвостиком на голові) є хвіст. Де він у неї? Правильно, він у неї на голові. Ну, починаємо гру (Обіграються всі частини тіла знайомі дітям).

Ніжки.

А де ж, а де ж, де ж наші ніжки (2 рази)

Ось вони, ось вони, ось же наші ніжки (2 рази)

Вихователь: А для чого нам потрібні ці самі ніжки? ( Хорові і індивідуальні відповіді: ходити, стояти, бігати, стрибати.)

Після міркування можна прочитати вірш.

Для чого потрібні нам ніжки, щоб бігати по доріжці,

Щоб стрибати і скакати і, звичайно ж, щоб стояти.

Щоб на драбинку залізти, щоб могли ми встати і сісти.

Ось для цього, діти, у всіх нас дві ніжки є.

Вихователь: А давайте поглянемо, на що здатні ваші ніжки.

 Гра «Маленькі ніжки крокують по доріжці».

Ручки.

(Слова ті ж, що і в попередньому)

Вихователь: Ну, добре, для чого нам потрібні ніжки, ми вже знаємо, а для чого нам потрібні ручки? Ось у тигра замість них лапки і він якось і без них обходиться. А давайте уявимо собі, що у нас немає ручок. Без них нам би було дуже важко.

Вихователь: У кожної людини є дві руки: права і ліва.

Вихователь: Діти покажіть, де у вас права рука? А ліва?

Вихователь: А що є на руках? Правильно, пальчики.

Діти, наші пальчики стомились, хочуть трішки відпочити, і з нами погратись.

Пальчикова гра.

Діти.          Ось цей пальчик – мій дідусь,

                   А ось цей – бабуся,

                   Оцей пальчик – мій татусь,

                   А оцей – матуся.

                   Оцей пальчик – хлопчик наш,

А звуть його Ваня.

Вихователь:  Уявимо себе музикантами і пограємо на музичних інструментах.

Гра на уявних «музичних інструментах» (піаніно, баян, гітара, барабан, сопілка, скрипка.)

Вихователь: Молодці, продовжуємо грати.

Носик.

(Слова ті ж, що і в попередньому)

Вихователь: Я поставлю одне питання, для чого нам потрібний ніс?

(Почекати відповідей)

Вихователь: Ви не можете сказати? Для того, щоб дихати.

Вихователь: Давайте всі разом вдихнемо через ніс, а видихнемо через рот. Ось так.

Вихователь показує як.

Вихователь: Ось так ми з вами дихаємо, і не можемо не дихати,

Вихователь: А для чого нам ще потрібний ніс? (Хорові і індивідуальні відповіді: щоб відчувати різні запахи.)

Вихователь: Ну, а якщо на лужку ви побачили квітку,

Вихователь: Або мама в день народження випекла великий пиріг.

Вихователь: Вам, звичайно ж, понюхати захотілося б його.

Вихователь: Ну, а якщо носа немає, то не вийде нічого.

Вихователь: Отже, ніс нам потрібний ще і для того, щоб нюхати, відчувати запахи.

Вихователь пропонує понюхати аромат духів.

Вихователь: Ви відчуваєте, як пахне?  А чим ви нюхали? (Хорові відповіді).

Вихователь: Наш носик може відчувати різні запахи ( приємні,  неприємні.)

Вихователь: А ще для нашого здоров’я дуже важливо вміти правильно дихати.

Вихователь: Ми зараз з вами виконаємо дихальну гімнастику.

Вихователь: Ну, молодці, продовжуємо грати.

Рот.

(Слова ті ж)

Вихователь: Ви всі знаєте, де у нас рот. Наш ротик прикрашають губи. А ще, малята, рот – це будиночок для наших зубків і веселого язичка.

Загадка: «Завжди у роті, а не проковтнеш». Що це? (Язичок)

Вихователь: Тигрові, мабуть, буде дуже цікаво знати, навіщо нам потрібен язичок.          ( Відповіді дітей)

Вихователь: Язичок для того, щоб розмовляти. А ще ? Щоб відчувати смак їжі. Зараз ми пограємо в гру « Відгадай на смак», і ви побачите, як наш язичок допомагає нам відчувати смак їжі.

Дидактична гра « Відгадай на смак»

Вихователь: Ну, що ж, продовжуємо грати.

Оченята.

(Слова ті ж).

Вихователь: А ще у нас є оченята, для того щоб жити як в казці.

 Для чого людині очі? (щоб дивитися, бачити.)

Заплющіть свої оченята, що ви бачите? ( Відповіді дітей).

Розплющіть ваші оченята і ви побачите все: красиві квіти, сонечко, іграшки, як гарно і ясно все довкола.

З оченятками треба звертатися акуратно, берегти їх, не гратися гострими предметами, не бігати на прогулянці з палицями, бо можете впасти і пошкодити палицею очі.

А щоб наші оченята були здоровими , треба робити вправи для очей.

Сплять маленькі совенята

Раз – розкрили оченята

Подивилися навколо,

Потім вгору і додолу.

Оченята – блим, блим, блим!

Відпочити треба їм!

Вправо, вліво оченята

Повертали совенята.

Вихователь: Ну, що ж, продовжуємо грати.

Вушка.

(Слова ті ж).

Вихователь: Для чого потрібні нам вушка? Може, зовсім не потрібні? (Почекати відповідей) Ну, звичайно, щоб слухати, чути різні звуки.

Вихователь: Це знають і слони.

Вихователь: Щоб чути, як дзижчить по весні волохатий джміль.

Вихователь: Щоб почути, як скриплять погано змащені двері.

Вихователь: Щоб почути, як співає пташка на віконці.

Вихователь:  І, як гавкає цуценя злякавшись, кішки.

Вихователь: Але найважливіше на світі мами голос чути дітям.

Вихователь: І нам би було дуже погано, якби ми нічого не чули довкола. Давайте спробуємо закрити вуха. Ми нічого не чуємо тоді. А тепер відкрийте вушка. Що ви чуєте?( звучить мелодія ).Давайте послухаємо різні звуки природи і спробуємо відгадати, що чуємо.

Дидактична гра « Відгадай , що звучить».

Вихователь: Щоб добре чути вуха потрібно берегти. А як їх оберігати? ( мити вуха щодня, не розмовляти дуже голосно, не можна запихати у вуха різні предмети). А ще зберегти вуха здоровими нам допоможе масаж.

Самомасаж вух.

1.     Погладжування кісточки за вухами.

2.     Кругові рухи пальцями перед вухами.

3.     Відтягування мочок вух вниз, - і відпустити.

4.     Погладжування краї вух зверху вниз.

Рухлива гра «Послухай, де дзвенить».

Два брязкальця, одна у вихователя, інша у няні. Діти біжать до того, у кого дзвенить брязкальце.

Вихователь. Молодці, малята, все розповіли Тигрикові. І він хоче вам подарувати подарунок . ( Вихователь показує дітям конверт з малюнками (восковими). Та ці малюнки не прості, а «чарівні» . Щоб побачити візерунок треба розмалювати його фарбою.

( Вихователь показує відповідні дії й пояснює особливості їх виконання.)

( Робота дітей.)

Вихователь. Молодці, діти, справилися  із завданням, і у вас з’явилися малюнки. Ось у тебе , Владику, що намальовано? А в тебе , Віка?  Ми з вами , діти, їх розмістимо на чарівній галявині.

( Діти викладають свої малюнки на « галявину».)

Вихователь: Тигру дуже сподобалося у нас в гостях, і наша чарівна галявина, і як ви розповідали про себе. Він багато нового дізнався про вас, малята . Він до нас ще прийде, щоб відпочити на цій квітковій галявині.

Підсумок.

Вихователь: Чи сподобався тобі малюнок, Любчику?...А що у тебе вийшло?

Вихователь: Чи зміг ти розпізнати за смаком фрукти , які куштував, Владику? Що за фрукт ти спробував?

Вихователь: А яку гру ти запам’ятала Саша?

Вихователь: А чи хочете ви бути здоровими , діти? ( Так.)

Вихователь: Я вам бажаю бути здоровими , дужими , радісними, і берегти своє здоров’я.  Бо в народі кажуть: « Немає щастя без здоров’я».

Категорія: Мої файли | Додав: ксюша
Переглядів: 375 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
СЛАЙД-ШОУ

ВІДЕО

Пров. Приютський,1

Просмотреть увеличенную карту

ОФІЦІЙНІ САЙТИ








Офіційний сайт м. Ужгорода та Ужгородської міської ради








Друзі сайту
Всеукраїнський розвивально-пізнавальний журнал для дітей ЖИРАФА РАФА

Каталог детсадов Украины: отзывы родителей, полезные статьи о дошкольном воспитании, рекомендации психологов

ДИВОСВІТ

ДНЗ №18

ДНЗ №19



ЗОШ №5

ГІМНАЗІЯ




ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №2
м.Ужгород, пров. Приютський, 1, тел. +38 (03122)3-31-73, e-mail. marijadnz2@ukr.net

Адміністратор сайту: вихователь ДНЗ №2 Хміль О.А.