http://dnz2.ucoz.ua/panel/?a=tmpl;m=1;t=AHEADER
 
Вівторок
24.04.2018
13:15
Вітаю Вас Гість
RSS
 
ДНЗ  №2  -  НАШ  РІДНИЙ  САДОК

Мій садочок - велика сім’я,

Друзів радісних сонячне коло.

Це куточок планети Земля,

Мальовнича природа навколо.


Головна Реєстрація Вхід
Каталог файлів »
Меню сайту

Категорії розділу
Мої файли [118]

Пошук

МІНІ-ЧАТ

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 405

Вхід на сайт

ГОДИННИК

Календар

ПОГОДА

КНОПКА САЙТУ

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Мої файли [ Додати матеріал ]

ХУДОЖНЯ ПРАЦЯ ДОШКIЛЬНИКIВ УДОМА
27.01.2012, 23:04

ХУДОЖНЯ ПРАЦЯ ДОШКIЛЬНИКIВ УДОМА

Успiшнiсть виконання родиною своєї провiдної функції – виховання дiтей, їнього всебiчного розвитку i пiдготовки до суспiльно корисно працi визначається здебiльшого виховним потенцiалом сiм’ї. Вiн залежить вiд матерiальних i побутових умов, морального та емоцiйного мiкроклiмату, трудової атмосфери.

Великою помилкою багатьох сучасних матусь i татусiв є усунення дiтей вiд будь-яких трудових навантажень i обов’язкiв. Така позицiя батькiв щодо трудового виховання дiтей дає гiркi плоди: їхнi нащадки виростають лiнивими, байдужими до людей і людської працi. Щоб цього не трапилося, починаючи з раннього вiку, кожна дитина має бути зайнята якою-небудь корисною справою i не проводити час у бездiяльностi. Якщо дитина, як i iншi члени родини, виконує трудовi обов’язки, вона звикає змалечку поважати працю батька, матерi. А це має велике значення для виховання таких якостей, як турботливiсть, відповiдальнiсть, бажання працювати. Адже малюк за своєю природою дiяльний та енергійний. Завдання батькiв i полягає у тому, щоб спрямувати дитячу енерiю на кориснi справи. Досягти цього можна двома шляхами: а) коли батьки навчають дiтей корисним умiнням i навичкам; б) коли дощкiльнята наслiдують трудовi заняття батькiв. "Як сонце i мiсяць освiтлюють землю, так батько з матiр’ю повиннi освiтлювати добрими прикладами свого життя дiтей”, - так писав свого часу видатний педагог С. Полоцький. Саме родинне оточення, вихователi мають навчити дитину бачити, розумiти i цiнувати прекрасне у рiзних видах мистецтва, у природi, у взаєминах мiж людьми та їхнiй трудовiй дiяльностi. Одним iз засобiв реалiзацi цих завдань може бути художня праця.

Як органiзувати заняття з художньої працi вдома?

Найперше необхiдно видiлити куток для працi, де б дитина могла зберiгати рiзноманiтнi матерiали, iнструменти, власнi вироби. Вiн повинен знаходитися у найосвiтленiшому мiсцi кiмнати.

Дошкiлънята, котрi вiдвiдують дитячий садок, уже мають сформованi деякi елементарнi вмiння i навички, певнi знання про якостi, властивостi та конструктивні можливостi рiзних матерiалiв, їхнє використання й виготовлення з них найпростiших виробiв. З метою розширення дiапазону знань про навколишнiй свiт i предмети, що є в ньому, доцiльно продовжити вдома дослiди та експерименти. Вони сприятимуть пiзнанню дитиною властивостей i якостей рiзних матерiалiв. Треба звертати увагу на художнє оздоблення готових виробiв, розглянути фрагменти вiзерункiв, запропонувати вiдшукати знайомi рослиннi елементи, геометричнi форми (що нагадують ці ягоди? чиї це листочки? яку квiточку в природi нагадує ця вишита (намальована)? яка геометрична фiгура подiбна до цього елемента вiзерунка? Така робота сприятиме закрiлленню знань дiтей, розвиватиме їхню творчiсть i фантазiю.

Гуляючи з дитиною у парку або в лiсi, зберiть рiзноманiтний природний матерiал (жолудi, шишки, гiлочки, насiння трав, корiнцi, мох тощо). Довгими осiннiми та зимовими вечорами запропонуйте дитинi самiй придумати сюжети та персонажiв. При необхiдностi допоможiть у реалiзацiї задуманого.

Вдома завжди знайдеться рiзноманiтний картон, шпульки вiд ниток, коробки вiд сiрникiв, кришечки вiд пляшок (металевi та з фольги) та iн. Навчiть свого малюка виготовляти невеликi предмети з пап’є-маше, карбувати на фользi (для цього на кришку вiд молока або сметани нанесiть вiзерунок, що його потiм треба витиснути, провiвши за контурами кiлька разiв використаним стержнем вiд кулькової ручки), робити вiзочки зi шпульок та iн.

Багато цiкавого можна виготовити з ниток i клаптикiв тканини. Дайте можливiсть дитинi пофантазувати, запропонуйте ескiзи композицiй.

У процесi занять з художньої працi ви згодом помiтите, що вашi дiти стали уважнiшi, охайнiшi, бiльш посидючi та врiвноваженi, зросла їхня вправнiсть, розвинулися творча уява i фантазiя.

Категорія: Мої файли | Додав: ксюша
Переглядів: 1365 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
СЛАЙД-ШОУ

ВІДЕО

Пров. Приютський,1

Просмотреть увеличенную карту

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
Офіційний сайт м. Ужгорода та Ужгородської міської ради
Друзі сайту
Всеукраїнський розвивально-пізнавальний журнал для дітей ЖИРАФА РАФА

Каталог детсадов Украины: отзывы родителей, полезные статьи о дошкольном воспитании, рекомендации психологов

ДИВОСВІТ

ДНЗ №18

ДНЗ №19ЗОШ №5

ГІМНАЗІЯ
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №2 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ УЖГОРОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

пров. Приютський, 1, (03122) 3-31-73, e-mail: marijadnz2@ukr.net

Адміністратор сайту вихователь Хміль О.А.