ДНЗ №2 НАШ РІДНИЙ САДОК - Вознесіння Господнє -

08.12.2016

Вознесіння Господнє

Шановні колеги та батьки ДНЗ!

Вітаю Вас зі святом Вознесіння Господнього. Бажаю Вам міцного здоровя, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя, чудового настрою і любові. Нехай цей день принесе Вам мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому.

З повагою, Тимко М.В.

Вознесі́ння Господнє
(Вше́стя) — вознесіння Ісуса Христа на небо, яке відбулося через 40 днів після Воскресіння Господнього. В християнстві ця подія відзначається великим святом, яке завжди припадає у четвер 40-го дня по Христовому Воскресінні — його відзначають на сороковий день після Великодня, і воно має збігатися з четвергом. З цього приводу народне прислів'я каже: «Не прийдеться в середу Вшестя». Згідно з християнським вченням після воскресіння Христа через сорок днів Бог забрав його на Небо, хоч до цього Він ходив по землі. Це останній день, коли можна вітатися словами «Христос воскрес!». Опісля Вшестя це вже заборонялося, бо у храмах ховають плащаницю.

Джерела трьох перших сторіч нічого не говорять про цей празник. Не згадує про нього й письменник Оріген (+ к.251), який вичисляє християнськіСильвія Аквітанська не називає цей празник Вознесінням, а тільки «сороковим днем після Пасхи». Знавці обряду є тієї думки, що в перших трьох віках цей празник святкували разом з празником Зшестя Св. Духа.

В IV столітті празник Господнього Вознесіння стає загально знаним. Історик Сократ називає його «всенароднім празником».

Празник Вознесіння звеличили своїми проповідями св. Іван Золотоустий, св. Григорій Ніський, св. Епіфан Кипрський, Лев Великий та iнші. В IV ст. цариця Олена поставила храм у честь цього празника на місці Христового Вознесіння.

На цю відзнаку люди випікали обрядове печиво у формі драбинок, «щоб було по чому Ісусові вилізти на небо». Такий ритуальний хлібець носили на могилки, щоб в останнє колективно пом'янути померлих.

Крім печива, готували також пласкі млинці з пшоняного борошна, у деяких місцях пекли паски і фарбували крашанки на поминки.

Селяни в цей день обходили свої посіви, качали на них крашанки, оскільки «на Вшестя вже починає викидати колос». До цього дня намагалися повністю обсіятися, бо через десять днів буде Трійця.