Субота
18.08.2018

Види та системи загартовування в дитячому садку. »

Види та системи загартовування в дитячому садку.

Організація загартовування в дитячому садку передбачає наступні основні правила - поступовість і регулярність.
У вітчизняних дитячих освітніх закладах (днз) найпопулярніші види загартовування - це водні і повітряні процедури. Зупинимося на них докладніше.
Процедури повітряного загартовування в дитячому саду припускають:

· підтримування постійної температури повітря в приміщенні (ігрова кімната і спальня) в межах 18-22°С;

· відносну вологість повітря 40-60%;

· щоденні прогулянки при безвітряній погоді до -5°С;

· наскрізне провітрювання приміщень групи в той час, коли діти перебувають на прогулянці;

· фізичні вправи при відкритому вікні (контрастне повітряне загартовування).

Водне загартовування - ще один ефективний метод. Він включає в себе наступне:

· розтирання вологим рушником;

· полоскання горла прохолодною водою;

· ванночки для ніг з поступовим зниженням температури води і збільшенням часу.

З методів нетрадиційного загартовування в дитячому саду можна відзначити сольове загартовування. Воно полягає в наступному. Дитина протягом кількох хвилин ходить по «доріжці здоров'я» (масажному килимку) , накритій змоченою 10%-ним сольовим розчином серветкою, потім стільки ж часу ходить по сухій поверхні, потім процедура повторюється. Таке чергування надасть необхідний контраст, а участь солі і масажних елементів сприяє загартовуванню шкіри стоп і профілактиці плоскостопості.
Слід відзначити, що всі описані вище процедури загартовування в дитячому саду слід починати влітку. Стартують поступово, повільно знижуючи температуру і збільшуючи тривалість кожної процедури. Комплекси загартовування в дитячому саду завжди знаходяться під контролем медичного працівника. За три літніх місяці дитячий організм звикає до прохолоді і контрасту, і до осені опірність дітей вірусних інфекцій стає значно вище.
З цієї причини загартовування доцільно проводити не тільки в будні, але і вдома у вихідні. Для цього досить дотримуватися як мінімум відповідний режим дня і температурний режим приміщення, також бажані щоденні прогулянки на свіжому повітрі.
Крім власне загартовуючих процедур, величезну роль в оздоровленні дітей відіграє режим дня. Це прийоми їжі, прогулянки і сон щодня в один і той же час і в одних і тих же умовах. В кожному дитсадку існують медичні вимоги щодо мікроклімату в приміщеннях групи (вони однакові для всіх і обов'язкові

до дотримання). А оскільки загартовування - це цілий комплекс заходів, то в ідеалі вона повинна носити індивідуальний характер, враховуючи стан здоров'я кожної дитини. Як варіант - це поділ дітей на дві групи (абсолютно здорових і тих, хто недавно перехворів або тільки починає гартуватися).
Батьки ставляться до загартовування по-різному: хтось за, хтось проти. Але якщо ви віддаєте свою дитину в садок, будьте заздалегідь готові до того, що ваш малюк буде знаходитися в колективі і, відповідно, виконувати всі вимоги.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ