ДНЗ №2 НАШ РІДНИЙ САДОК - В гостях у казочки « Котик і Півник» Музичне заняття для молодших дошкільнят -
 
Четвер
08.12.2016
17:04
Вітаю Вас Гість
RSS
 
ДНЗ №2   НАШ   РІДНИЙ   САДОК

Мій садочок - велика сім’я,
Друзів радісних сонячне коло.

Це куточок планети Земля,

Мальовнича природа навколо.
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Пошук

МІНІ-ЧАТ

Чат для сайта - chatadelic.net

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 380

Форма входу

ГОДИННИК

Календар

ПОГОДА

КНОПКА САЙТУ

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

В гостях у казочки « Котик і Півник»
Музичне заняття для молодших дошкільнят

Програмовий зміст :
Емоційно налаштовувати дітей на заняття ; продовжувати вчити дітей змінювати рухи відповідно до зміни музики ( ходьба, біг на пальцях , стрибки на обох ногах); вчити уважно слухати музику, емоційно відгукуватись на неї, розрізняти музику за темпом (швидка чи повільна ), динамікою ( голосна чи тиха ) , за настроєм ( весела чи сумна ) ; розвивати увагу, пам'ять,музичний слух дітей; продовжувати вдосконалювати вміння розрізняти музичні іграшки – інструменти на слух за тембром звучання , підігрувати на них ; ознайомити дітей із новою піснею; розучування мелодії пісні на склад «ля» ; продовжувати вчити співати, чітко промовляючи слова, починати і закінчувати спів разом з усіма; розвивати співочі навички дітей ; продовжувати вчити дітей весело танцювати парами ( «погрожувати» пальчиком, притупувати правою ніжкою, кружляти парами «човником» ), виховувати дружні стосунки; емоційно налаштовувати дітей на гру , вчити дружньо грати ; виховувати інтерес до музичних занять .
Виховувати любов до усної народної творчості засобами мистецтва,розвивати діалогічне мовлення дітей та активізувати словник .
Попередня робота : слухання контрастних за звучанням п’єс, ознайомлення з музичними інструментами іграшками ( брязкальця, бубонець, барабан, металофон, сопілочка ); розучування пісні , таночку , гри ; слухання казки « Котик і півник».
Обладнання : ширма до лялькового театру з декорацією казки « Котик і півник»; ляльки : котик, півник та лисичка ; музично - дидактична гра «Музичний будиночок» ( картонний будиночок з п’ятьма віконцями , музичні іграшки – інструменти брязкальце, бубонець, барабан, металофон , сопілочка ) ; ілюстрована книга « Українські народні казки» ; кольорові хустинки.
Музичний репертуар :
вправа « Крокування , стрибки, біг» ( муз. А. Філіпенка : угор. нар. мел. обр. Л .Вишкарьова ; укр. нар. мел. обр. М. Сільванського );
слухання « Колискова» ( муз. Я. Степового ), « Гопак» ( муз. Я . Степового );
муз – дидактична гра « Музичний будиночок»
співаночка « Сидить півник на тинку» ( сл.. і муз. народні )
Пісні « Півникове горе» ( сл. А. Камінчука , муз. М . Ведмедері )
« Маленькі кошенята» ( сл. і муз. Н. Вересокіної )
Танець « Подружилися» ( муз. Т. Вількорейської )
Гра « З кольоровими хустинками» ( укр. нар. мелодія обр. Я. Степового
Хід заняття
Діти під музику заходять до залу. Йдуть по колу . З закінченням музики зупиняються.
Музичний керівник ( підходить до дітей )Діти, ви такі красиві , гарно вдягнені. Давайте посміхнемося і привітаємося до наших с гостей (Діти вітаються ).
Музичний керівник. Діти , сьогодні ми з вами вирушимо у подорож до казки ( відкриває книгу Українські народні казки) . А до якої, ви зараз самі дізнаєтесь . Послухайте.
« Були собі котик і півник та й побратались. От котикові треба йти по дрова, він і каже півникові :
- Сядь же ти півнику на печі та їж калачі , а я піду по дрова , та як прийде лисичка , то не озивайсь !»
( Діти відповідають )
Музичний керівник Так , діти, ця казочка називається « Котик і півник». Для того , щоб потрапити до цієї казочки потрібно пройти лісовою стежинкою . А як треба йти підкаже музика.
Музично – ритмічна вправа « Рухатись і відпочивати»
( музичний керівник пропонує дітям уважно послухати музику та відповідно до її характеру виконувати рухи. Звучить музичний фрагмент маршу – діти енергійно крокують , на спокійну музику - діти присідають навпочіпки й підкладають долоньки під щічку, відпочивають. Коли звучить весела , легка музика – діти весело біжать на носочках один за одним, знову звучить спокійна музика – діти відпочивають. Потім лунає грайлива музика – діти підстрибують на місці. )
Музичний керівник А щоб не заблукати, візьміться за ручки і хвилястою стежинкою прямуйте до стільчиків ( за вихователем йдуть « змійкою», сідають на стільчики ).
Ось ми з вами і потрапили до казочки . Чомусь нас ніхто не зустрічає ? Малята , що нам робити ? А я знаю , хто нам зможе допомогти . Нам допоможе музика . Котик з Півником почують її і вийдуть із хатинки.
Слухання «Колискова»
( Музичний керівник грає « Колискову»)
Музичний керівник Діти , як називається ця музика ? ( діти відповідають )
А за настроєм вона спокійна чи весела ? ( діти відповідають )
А звучить музика швидко чи повільно ( діти відповідають )
Як ви думаєте , голосно чи тихо звучить « Колискова»?(діти відповідають)
А що можна робити під колискову ?( діти відповідають )
Музичний керівник Давайте ще раз послухаємо « Колискову» і уявимо, що ми колишемо в руках лялечку ( слухають і « колишуть» лялечку )
Музичний керівник Ви знаєте,малята , не чують котик з півником спокійної , тихої , лагідної музики. Давайте послухаємо іншу музику.
Слухання « Гопак»
(Музичний керівник грає «Гопак»)
Музичний керівник Діти, як називається музика ? ( відповідають )
А за настроєм вона весела чи спокійна ? ( відповідають )
Звучала музика швидко чи повільно ? Голосно чи тихо ? (відповідають )
Якщо музика весела радісна, то що хочеться виконувати ? (Відповідають )
Діти , давайте ще раз послухаємо веселу музику , а ваші долоньки нехай потанцюють.
( Музичний керівник грає веселу музику , а діти плескають в долоньки )
Після прослуховування з’являється півник .
Півник Чую музика лунає ,
Півника з хати викликає.
Ніжки самі на вулицю біжать,
Танцювати хотять.
Доброго дня вам ! ( діти вітаються )
Музичний керівник Так , Півнику , ти почув веселу , радісну музику, яка називається… Дітки , підкажіть, як називається весела музика ? ( діти відповідають ) Гопак – це український народний танець, тому не дивно , що твої ніжки самі на вулицю біжать , танцювати хотять. А « Колискової» ти не почув , Півнику, тому , що ця музика звучала тихо , спокійно, повільно. Дітки розкажіть півнику , що під «Колискову» музику можна робити? ( Діти відповідають )
З’являється котик
Котик Півнику , ти знову мене не послухався, так і хочеш в борщ попасти. Я тобі що наказав робити : сидіти на печі та їсти калачі . Чому не послухався ? І з ким це ти розмовляєш ?
Півник Котику – братику , не сердься , до нас дітки завітали. Вони багато всього знають .
Котик Півнику, у нас є музичні інструменти. Давай перевіримо, чи знають їх малята. Ти , Півнику, гратимеш , а дітки уважно слухатимуть і відгадуватимуть, який інструмент звучить з віконця нашого будиночка. Треба відгадати його Півник за ширмою грає , знайти його у віконечку і показати.
Музично – дидактична гра « Музичний будиночок»
Під музичний супровід Півник грає за ширмою , а Котик дивиться на діток ; коли діти називають правильно музичний інструмент , музичний керівник викликає когось одного знайти інструмент у віконці музичного будиночку. Потім Півник грає на іншому інструменті за ширмою .І так проводиться гра до тих пір , доки діти не відгадають і не покажуть у віконці всі п’ять інструментів.
( брязкальце, барабан, металофон, бубонець , сопілочка )
Котик ( до Півника ) Ну тепер ,Півнику , я переконався , що діти розумні. Просто молодці !
Півник Знаєш , котику, дітки не тільки вміють відгадувати й називати музичні інструменти , а й грати на них .
Ось тримайте ! ( по одному подає з – за ширми музичному керівникові ; а музичний керівник роздає діткам ,які гарно відповідали )
Гра на музичних інструментах « Ой лопнув обруч»
Півник Ох, дітки , розповім вам, яка зі мною трапилася пригода. Не послухався я котика , та й напився холодної водички ( співає пісню )
Пісня Півника
У Півника горечко , заболіло горлечко
Він холодну воду пив по морозу походив.
А курочка кудкудаче, біля півника аж плаче :
– Не пий , Півнику , води, на морозі не ходи !
Котик Ось бачите , дітки , що може статися , коли не слухатися .
Музичний керівник. Як ви думаєте, чому у Півника заболіло горлечко ? ( діти відповідають ). Кого Півник не послухався ? ( діти відповідають )
Чи можна діткам пити холодну воду ? Пісенька Півника весела чи сумна ?
Півник Я тепер ніколи не буду пити холодної водички і вам не раджу. У всьому буду слухатися Курочку і Котика . Дітки , а давайте тепер разом розспіваємося.
Співаночка: Сидить півник на тинку
І співа : кукуріку !
( діти співають голосно ; пошепки ; голосно )
Музичний керівник Дітки розспівалися. А тепер вивчимо пісеньку , яка називається « Півникове горе»
Пісня « Півникове горе»
( розучування 1 - го куплету на склад «ля» по фразах )
Котик А я знаю одних маленьких кошенят , які у всьому слухаються .
Музичний керівник А наші діти знають про них пісеньку.
Пісня « Маленькі кошенята»
Дітки і проспівують 1 куплет ( муз керівник просить співати разом , слухаючи один одного) співають другий раз.
Лисичка Півнику – братику , відчини …
Котик Півнику, лисичка прийшла. Зараз я її в мішок посаджу.
Музичний керівник Зачекай , Котику. Діти прийшли до вас у гості , а ви чомусь ніяк не можете подружитися. Малята вас навчать дружити .
Хлопчики , запросіть дівчаток до таночку.
Танок « Подружилися»
Лисичка Ой дякую вам , діти , що подружили мене з котиком і півником.
А я вам кольорові хустинки подарую ( дає з – за ширми в корзинці хустинки)
Ось хустиночки , тримайте.
Гру веселу починайте.
Гра з кольоровими хустинками
Після гри дітки віддають хустинки вихователеві і підходять до муз керівника.
Музичний керівник. Дітки, прийшов час попрощатися з героями нашої казочки і повертатися до групи . Давайте дружно попрощаємося .Діти прощаються .
Котик , Півник та Лисичка До побачення , дітки !
Приходьте ще до нас у гості , обов’язково ( зникають за ширмою )
Музичний керівник. Дітки, давайте візьмемося всі за руки і дружно підемо до групової кімнати .
Виходять взявшись за руки за вихователем з – залу під музику .
« Це диво – дивне зима чарівниця»
Інтегроване музичне заняття для старших дошкільнят
Програмовий зміст.
Закріпити знання дітьми назв зимових місяців; ознайомити з циклом п’єс «Пори року» П. І. Чайковського ; продовжувати вчити визначати характер музичних творів, добирати вірші зимової тематики ; розвивати творчу уяву та пам'ять під час слухання музики, прививати вміння самостійно створювати рухливі образи, які вона навіює; розвивати словниковий запас дітей; звуковисотне сприйняття . Виховувати естетичні почуття , бажання самостійно творити.
Матеріал. Ширма з зображенням зимового лісу; ілюстрація зимового пейзажу; Картина І. Купріянова « Зима; Магнітофонні записи п’єс П. І. Чайковського із циклу « Пори року»; Костюми зимових місяців; Музично – дидактична гра « Сніжинки»; Велика сніжинка.
Попередня робота. Розучування пісень і таночків зимової тематики, проведення бесіди про зимові місяці.
Хід заняття
В музичному залі розміщена ширма на якій зображено зимовий ліс.
Під музичний супровід пісні ( муз. В. Гребенюка ) «Зимовою порою», діти заходять до залу і зупиняються обличчям до гостей.
Музичний керівник. Діти, до нас сьогодні прийшли гості, давайте з ними привіємось.
Музичне вітання
Треба всім нам привітатись : « Добрий день!»
Дружно , весело сказати « Добрий день !»
Вправо , вліво поверніться , один одному всміхніться:
« Добрий, добрий, добрий день !»
Музичний керівник. Діти ,ви мабуть звернули увагу ось на цю ширму на якій зображений зимовий ліс. Сьогодні я господиня цього лісу і тому запрошую вас дот себе на гостини.
Діти йдуть один за одним і сідають на стільчики.
Музичний керівник. Сідайте зручніше та послухайте, що я вам розповім. За горами високими , за лісами далекими стояла хатинка на семи стовпах. Жив у ній сивий дідусь Рік і було в нього чотири доньки – чотири пори року. Про одну із них я вам розповім . Діти, ім’я доньки я пропоную вам самим назвати.
Дивина!
Щезла стежка… Де вона ?
Зникла десь і огорожа….
Гай на себе чом не схожий ?
Що за диво ? Все навкруг
Вкрив біленький , ніжний пух…
Дива зовсім тут нема –
То все скоїла ….( Зима ).
Діти Зима !
Музичний керівник. Так, ви правильно назвали ім’я доньки. Розповідь свою я поведу про Зиму. Зростала донька гарною, доброю, привітною. От якось покликав до себе старий батько доньку та й каже : « Подарую я тобі дуже вартісну річ і якщо мій дарунок буде тобі слугувати, то зможеш зростити і викохати собі чарівну квітку.»
Подарував батько Рік доньці Зимі верстат, щоб ткала пухнасті килими сріблясті, які б укривали землю та оберігали її від холоду. Відтоді так і повелося, що Зима теплою ковдрою землю укриває.
(Музичний керівник показує дітям ілюстрацію картини)
Музичний керівник. Погляньте, Зима дійсно наткала полотна, вкрила землю білим килимом. Діти, а чому ми говоримо, що Зима наткала полотна, вкрила землю білим килимом ?
Діти.(відповідають)
Музичний керівник. Так, діти, полотно та килим – це все сніжний покрив, який щільно - щільно покриває землю, і захищає її від переохолодження. З того часу, діти , зросла в доньки квітка, яка має свою білу барву. Діти, повторіть будь – ласка , то яку барву має Зима ?
Діти.(Відповідають)
Музичний керівник. Погляньте на зображення зимового лісу ( звертає увагу дітей на ширму ). Які кольори переважають ?
Діти. Зелений, сірий , білий.
Музичний керівник. Так, діти, це холодні кольори, холодні барви,бо й пора року Зима … Діти тепла чи холодна ?
Діти. Буває тепла і холодна.
Музичний керівник. То скажіть для кого вона тепла, для кого холодна ?
Діти. Для травички, квіточок, землі, коріння – тепла тому, що зігріває їх. А для тварин, птахів людей - холодна.
Музичний керівник. Для нас, людей, пора року Зима – холодна. І зараз квітнуть холодні барви Зими. Біла квітка розцвітає тільки взимку тому, що взимку білий колір , або ми ще кажемо « барва». Саме вона переважає над іншими кольорами.
Зима – чудова пора року. Поети оспівували її красу у віршах. Діти , а ви знаєте вірші про Зиму?
Діти читають вірші про Зиму.
Музичний керівник звертає увагу дітей на ілюстрацію картини « Зима» художника І. Купріянова.
Музичний керівник. Прекрасно зобразив красу зимової пори художник І. Купріянов В картині « Зима». Художник був захоплений красою зими. І те що бачив художник насправді, створюючи цю картину , він і намалював.
Діти, скажіть будь – ласка , то яка пора року зображена на картині відомого художника ? (Діти відповідають)
Музичний керівник . Погляньте , діти, де відбувається подія на першому плані ? (Діти відповідають).
Музичний керівник. А хто зображений в лісі ? ( Діти відповідають )
Музичний керівник. А на другому плані , де відбувається подія ? ( Діти відповідають )
Музичний керівник. Зверніть увагу на третій план. Що там відбувається ? Що зобразив художник ? ( Діти відповідають )
Музичний керівник. Не дивлячись на те,що Зима холодна і сувора пора року, художник зобразив її веселою, радісною. Катання на лижах, ковзанах приносить дітям радість. І цю радість приносить Зима. То яку ж Зиму зобразив художник І. Купріянов ? ( Діти відповідають )
Музичний керівник. Не лише поети і художники милувалися красою зимової пори , а й композитори. Одного разу композитор П. І. Чайковський спостерігав , як дзвонили дзвони ; люди йшли до церкви, а всюди кружляли сніжинки, покриваючи землю. Прийшла Зима. Він написав музику , яка про це розповідає, і має назву «Грудень».
Діти слухають фрагмент п’єси « Грудень»
Музичний керівник запитує , який настрій передає музика.( Діти відповідають).
Музичний керівник. Для другого місяця Зими , композитор також написав музику. В січні «сніг січе без перестанку, Зима трудиться із ранку», а в будинках тепло і затишно. Горить вогонь, потріскують древцята. Послухаємо п’єсу « Січень»
Діти слухають фрагмент п’єси « Січень». ( Визначають настрій)
Музичний керівник . Діти , а який зараз місяць ?( Діти відповідають).
Музичний керівник. Місяць лютий найхолодніший з усіх зимових місяців, тому він і зветься лютий. Але не довго йому панувати, бо вже скоро Зима зустрінеться з Весною і віддасть свої права. Люди з радістю проводжають Зиму під час святкування Масляної. Проводять зимові розваги, збираючись разом; печуть млинці. Ось про це і розповідається в п’єсі П. І. Чайковського « Лютий».
Слухають фрагмент п’єси « Лютий» ( Визначають настрій)
Музичний керівник. Діти, сьогодні я господиня цього зимового лісу, тому можу перетворити вас на «сніжинки»( під фрагмент п’єси «Грудень» діти кружляють ,як сніжинки); На « дерева» та «сніжинки»( звучить фрагмент п’єси «Січень»; хлопчики перетворюються на дерева, а дівчатка на «сніжинки» ) На веселих , веселих дітей , яким хочеться танцювати( звучить фрагмент п’єси « Лютий») .
Заходять зимові місяці( разом )
Ми брати – зимові місяці.
Грудень.
Я – грудень, про мене кажуть :
« Грудень землю грудить і хату студить».
Всі річки тепер в обнові –
Біле скло над бережком.
Ходить грудень по діброві
Застеляє світ сніжком.
Січень.
Я – січень, про мене кажуть:
« Січень снігом січе, а вогонь вогнем пече»
Відкриваємо календар –
Місяць січень , холодар.
Всюди сніг, всюди сніг
Покривалом білим ліг.
Білий дах, подвір’я біле,
Сонце в небі голубім.
В нашім домі затопили
Йде стовпом угору дим.
Лютий.
Я – лютий , про мне кажуть:
« Лютий ведмедю бік пригріває»
Третій місяць зветься лютий,
А лютує він тому,
Що на світі довго бути
Не доводиться йому.
Хоче лютий, щоб на світі,
Панувала вік зима,
Та поволі сонце гріти
Починає крадькома.
Музичний керівник. Залишайтеся з нами брати – місяченьки, і послухайте пісню про Зиму.
Пісня « Кришталева зимонька» ( сл. Г. Бойка, муз. А. Філіпенка)
Грудень. Дякуємо вам, діти, за хорошу пісню. Ми теж прийшли до вас з подарунками – з іграми, таночками. Даруємо вам гру «Сніжинки».
Музично – дидактична гра « Сніжинки»
Опис гри : « Пропоную вам, малята,
У веселу гру пограти.
Будемо танцювати, співати,
Із сніжинкою кружляти( роздають дітям сніжинки сині та блакитні )
Тепер ви сніжинки сині й блакитні.
Сніжинки по небу кружляють,
Сніжинок до себе скликають.
Раз, два, три,
Сніжинко до мене лети.
( Діти вільно кружляють по залу. Музичний керівник бере молоточок, починає стукати по метало фону.
На низькі звуки летять сині сніжинки, на високі - блакитні. )
Січень. Погляньте, яка красива сніжинка ( показує) . Нею можна прикрасити ваш зал, а можна і погратися нею.
Гра « Зимове слово»
Опис гри: діти по колу передають сніжинку під музику. Музика зупиняється. Дитина, в руках якої залишилася сніжинка називає зимове слово ( наприклад: сніг, мороз, крига і т. д.)
Лютий . А я подарую вам веселий хоровод.
Хоровод « Сипле сніг» (сл. С. Володарського, муз. В. Гвоздій)
Музичний керівник. Ще раз дякуємо вам, зимові місяченьки, за цікаві подарунки. На згадку про заняття , ми даруємо вам зимовий танець.
Зимовий танець ( під пісню « Новогодняя» )
Під музику діти з вихователем виходять із залу.
«На гостинах у бабусі Настусі»
Конспект тематичного музичного заняття з громадянського виховання для дітей молодшого дошкільного віку.
Програмовий зміст :
музичне виховання - продовжувати вчити дітей виконувати відповідні рухи під музику, передавати рухами темп і настрій музики, починати й закінчувати рухи разом з усіма; розвивати у дітей емоційний відгук на музику, бажання її слухати; вчити дітей підігрувати на музичних іграшках брязкальцях, бубонцях та розрізняти їх звучання на слух; співати природнім голосом, чітко вимовляти слова пісні ;розвивати танцювальні рухи дітей, вчити танцювати парами , виконувати притупи,кружляння, плескання; виховувати інтерес до музичних занять і бажання працювати на занятті.
громадянське виховання – познайомити дітей з народними звичаями та традиціями, пісенною творчістю; дати дітям знання про коровай засобами музичного мистецтва; виховувати повагу до старших членів сім ї ; розвивати діалогічне мовлення дітей та активізувати словник.
Матеріал : ширма для лялькового театру ; ляльки бабуся і собачка; будинок, брязкальця, бубонець, колосочки,різнокольорові хустинки, коровай.
Музичний матеріал: « Пальчики і ручки»(рос. нар. мел. обр. М. Раухвергера), « Колискова»(муз. Я. Степового), «Гопак»( муз. М. Лисенка), «Печу – печу хлібчик»( сл. нар. ,муз. В.Верховинця), «Калачі»(муз. А. Філіпенка, сл. Г. Демченко), «Восени» (муз. нар. , сл. І. Плакіди) ;танок «Веселий каблучок»(на мотив укр. нар. пісні «У сусіда хата біла»), «Гра з кольоровими хусточками» (укр. нар. мел. обр. Я. Степового).
Попередня робота:вивчення пісень і таночків; проведення бесід про народні звичаї та традиції; проведення сюжетно рольових ігор « На гостину до ляльок», « В гості до бабусі»; розгляд альбому « Моя країна – Україна».
Хід заняття
( Діти під українську народну мелодію заходять до залу. Стають у коло.)
Музичний керівник. Діти, сьогодні ми з вами підемо в гості до бабусі Настусі. А зараз виконаємо вправи. Я вам нагадаю, а ви уважно дивіться. Спочатку стукаємо пальчиком об пальчик. А потім плескаємо у долоні (показую). Тепер легенько ударяємо носком ноги об підлогу, потім тупаємо (показую).
Вправа «Пальчики і ручки» під музику.
Музичний керівник. Молодці, всі старались. Я вам обіцяла, що ми підемо в гості до бабусі. Подивіться ( звертаю увагу на ширму ) , он стоїть будиночок. Ми підемо по стежинці, але вона хвиляста, тому уважно слідкуйте за вихователем, щоб не заблукати. (Діти йдуть спокійним кроком змійкою за вихователем, взявшись за руки і сідають на стільчики ).
Ходьба змійкою під музику
Музичний керівник. Ми прийшли до бабусі , а вона чомусь нас не зустрічає.
- Ви хочете дізнатись чому ? То ж послухаємо музику.
(Слухають «Колискову» муз. Я. Степового)
Музичний керівник. Музика спокійна, ніжна, тиха. Що ж бабуся робить ? (відповіді дітей) .Правильно , спить. Це «Колискова». Послухайте її ще раз.
( На ширмі з’являється песик).
Музичний керівник. Гляньте, хто нас вийшов зустрічати. Це песик Сірко. А як наш песик гавкає…
- Сірку, ми прийшли в гості до бабусі, а вона спить. Що ж нам робити ,як розбудити бабусю?
Песик. А ви заграйте веселу музику, вона почує і прокинеться. У мене навіть є музичні інструменти. Якщо ви вгадаєте, який інструмент звучить , то я вам їх віддам.
Музичний керівник. Ну що ж , заплющимо очі і уважно будемо слухати.
Музично – дидактична гра «На чому граю відгадай» (брязкальця, бубонець)
Песик. Молодці, вгадали,а тепер беріть інструменти і заграйте нам (вихователь дає брязкальце та бубонець двом діткам ).
«Гопак» муз. Я. Степового. ( Діти ритмічно грають на бубонцеві та брязкальцем по долоньці під супровід веселої танцювальної музики. З’являється бабуся
Бабуся. Хто це тут так гарно грає ? Ой, та це ж дітки ! Добрий день !
Діти. Добрий день !
Бабуся. Я дуже рада, що ви до мене завітали. Зараз я вам коровай спечу. А ви знаєте звідки до нас прийшло слово коровай ? ( Бере колосочки). Ось подивіться – це колосочки. ( Віддає дітям , діти роздивляються ). В них є маленькі зернятка і вусики. Доторкніться колосками до щічки. Вони колючі. З зерняток мелють борошно, а з борошна печуть коровай.
Музичний керівник. Поставте колосочки у вазу.
Бабуся. Ось зараз замішу тісто і спечу коровай. Замісила, поставлю, щоб підходило.
Музичний керівник. Діти, покажемо, як підходить тісто. Вдих - видих – пих. Вдих - видих – пих.
Поки тісто підходить , пограємо з язичком. ( Співаємо на ля- ля- ля на звуках мі, фа, соль, ля). Допоможемо бабусі пекти коровай пісенькою.
Співаночка «Печу, печу, хлібчик» муз. В. Верховинця. (Співають з рухами).
Музичний керівник. Поки коровай випікається, я вам заспіваю пісеньку. Пісню «Калачі» муз. А. Філіпенка. (Співаю без супроводу ).
 як пісенька називається? (Діти відповідають). Заспіваймо цю пісеньку. (Розучування на ля – ля – ля).
 А тепер ми пограємо. Я буду співати перша, а ви за мною будете повторювати.(Розучування пісні зі словами ).
 Добре на наступному занятті продовжимо вчити. А тепер послухайте знайому пісеньку і згадайте її назву.
( Пісня «Восени» , муз. І Плакіди)
Музичний керівник. Станьте біля стільчиків і заспівайте цю пісеньку бабусі. А вона послухає.
 А тепер нам заспівають пісеньку Софійка та Юлечка.
Бабуся. Молодці , гарно співали. Піду подивлюсь ,як коровай печеться.
Музичний керівник. Поки наш коровай печеться,ми потанцюємо.
(Хлопчики запрошують дівчаток і стають парами по колу.)
Танок «Веселий каблучок» , на мел. укр. нар. пісні «У сусіда хата біла»
З’являється песик Сірко (гавкає) (подає кольорові хустинки)
Музичний керівник. Діти, погляньте, песик хоче ,щоб ви погралися з хустинками. Ми пограємо у гру «Кольорові хусточки» під музику Я. Степового.
( Після гри збираємо хустинки)
Музичний керівник. Молодці, ви всі старались, гарно співали, танцювали. А тепер підемо до бабусі. Вона нас чекає, щоб пригостити.
(Підходить до бабусі. Вона віддає коровай).
Бабуся. Пригощайтесь, любі !
Музичний керівник. Який гарний коровай спекла нам бабуся. Ах, який він духмяний, понюхайте. Подякуймо бабусі (діти дякують). Наше заняття підходить до завершення. До побачення! (діти прощаються і йдуть до групи )
Чому соловейко співає вечорами ?
Музичне заняття для дітей середньої групи
Програмовий зміст.
Емоційно налаштовувати дітей на заняття; розвивати музично – ритмічні рухи дітей; вчити виконувати рухи злагоджено, чітко під музику; ознайомити з новою вправою ; емоційно реагувати на музику , розвивати естетичний смак; розвивати звуковисотний слух, чуття ритму , музичну пам'ять, увагу дітей ; навички співу; виховувати любов до пісні; ознайомити дітей з новою піснею ; вдосконалювати вміння виконувати рухи під час співу; вчити дітей весело, дружньо, емоційно виконувати танок ; прививати вміння грати в оркестрі , слухати один одного під час гри ; весело,дружньо гратися, вчити орієнтуватися у просторі та розрізняти за тембром звучання музичні іграшки.
Виховувати любов до музичних занять.
Матеріал: Фланелеграф, силуети тварин, дитячі музичні інструменти, магнітофонна касета з записом співу солов’я, « чарівний будиночок»( ширма у вигляді дверцят ), музично – дидактична гра « Чарівна скринька» ( декоративна скринька; два картонних кубики : на одному зображений ведмедик , а на другому - пташка; дерев’яні сходинки з двома східцями); наголівнички пташок( синичка , дятел), музичні іграшки.
Музичний матеріал .
Музично – ритмічна вправа « Виставляння ніжки на каблук»( муз. Н. Вересокіної).
Слухання « Спів солов’я» ( магнітофонний запис).
Співаночка « Ластівочка» (сл. і муз. народні).
Музично – дидактична гра «Чарівна скринька».
Пісні « Соловейко» ( сл.Т. Волгіної , муз. А. Філіпенка).
« Веснянка» ( сл.. І. Юзюка, муз. В. Крищенка).
Хоровод « Весна красна вже прийшла» ( сл. і гармонізація Г. Гриневича ).
Шумовий оркестр « Дощик» ( укр. народна пісня ).
Танок « Пробудження» ( вальс ,муз С. Майкапара) .
Гра « Впізнай , де твоє гніздечко»( за звучанням музичної іграшки).
Література : Олександр Кумма та Сако Рунге « Чому соловейки співають
вечорами?»
Хід заняття
Звучить музика в магнітофонному запису. Діти заходять до залу і зупиняються обличчям до гостей.
Музичний керівник . Діти до нас сьогодні прийшли гості, то ж давайте з ними привітаємося ( муз . керівник, а потім діти проспівують на три музичні звуки слова « Добрий день» ). Діти, скажіть мені , будь - ласка, чи хочете ви потрапити до казки ?( діти відповідають ). Щоб швидше потрапити до казки, потрібно прокласти танцювальну стежинку. Я буду програвати мелодії,а ви уважно слухайте і виконуйте рухи відповідно до характеру музики ( виконуються уривки з музичних творів, діти супроводжують музичні звуки рухами : маршовий крок, біг на носочках,прямий галоп ).
А ще розучимо танцювальний рух до українського таночку ( музичний керівник показує дітям, як потрібно виставляти ніжку на каблук і звертає увагу на положення рук ).
Входимо в казку( діти проходять повз дверцята « чарівного будиночку» танцювальним кроком дрібушечки і сідають на стільчики ).
Музичний керівник . Жив собі соловейко ( силует на фланелеграфі), як усі соловейки любив співати. Сусіди сварилися. Дятел казав : « Ми працюємо, а він свистить . Ледар !» Не всі розуміють , що і спів робота, праця солодка, хоча і важка. А ми розуміємо і вжне навчилися працювати над красивим співом.
Розспівування: 1. Виконують по співку « Ластівочка» на «да – да» - голосно і тихо.
2.Виконують по співку « Ластівочка» на « ду- ду» - голосно і тихо.
Музичний керівник. Наступного вечора вирішив Соловейко влаштувати концерт на замовлення. Він сів на гілочці та й заспівав. Співав він так солодко, що у бджіл медок зробився солодшим. То ж давайте послухаємо спів Соловейка.
Звучить у магн. запису спів соловейка.
Музичний керівник. Чи сподобався вам , діти, спів Соловейка? Який голос у Соловейка за тембром звучання ? В яку пору року співає Соловейко ? Цей спів почуло маленьке Цуценятко (силует на фланелеграфі).
Цуценя каже : « Можна мені співати разом з вами ? Я теж хочу .» « А в тебе є музичний слух?» - запитав Соловейко. « Звичайно, адже я навчаюсь у музичній школі» - відповіло Цуценя.
Музичний керівник ( звертається до дітей ) Діти, ми теж вивчаємо музику і вже навчилися розрізняти звуки музики по висоті звучання. То ж давайте покажемо, як ми вміємо це робити. Пограємося у гру « Чарівна скринька».
Музичний керівник ( демонструє ).
Музичну скриньку відкриваємо,
В музичне царство потрапляємо.
Живе у нім це ведмежатко
Ц сіреньке гарне пташенятко.
Усі вони разом співають,
А як потрібно ще не знають,
Нам потрібно ім. допомогти,
Мелодії для них знайти.
То ж пропоную вам , малята
Їх всіх на сходинках розташувати.
Як чуємо низький ми звук,
То знаємо – це ведмежатка крок.
А як високий звук лунає –
Це мабуть пташка вже співає.
На звуки музики ви повинні кубики викласти на сходинках. На самій нижчій сходинці – кубик із зображенням ведмедика, на самій вищій сходинці – кубик із зображенням пташки.
( проводиться музично – дидактична гра « Чарівна скринька» )
Музичний керівник От бачите , діти, ми теж вміємо розуміти музику, як Цуценятко і Соловейко. Я пропоную вам послухати віршик про Соловейка.
Природа радіє красуні Весні –
Скрізь чути веселі пташині пісні.
Малий соловейко всю ніч до світанку
Витьохкував пісню свою аж до ранку.
Пісня « Соловейко» сл. Т. Волгіної , муз . А. Філіпенка
1. Музичний керівник виконує пісню « Соловейко».
2. Бесіда за змістом.
3. Розучування мелодії 1 куплету на « ля»
4. Проспівують 1 куплет від початку і до кінця на склад «ля».
5. Розучують мелодію приспіву на склад « ля».
6. Проспівують приспів на склад «ля « від початку і до кінця .
7. Проспівують 1 куплет і приспів.
Музичний керівник Наш спів почуло Жабенятко ( силует на фланелеграфі) . Звернулося до Соловейка : « Дозвольте мені співати разом з вами. Я теж хочу.»« А ти ходиш до музичної школи?»- запитало Цуценятко.« Ні , не має школи для жабенят,але я уважно слухав Соловейка» - відповіло Жабенятко. Заспівали вони втрьох. То ж давайте і ми заспіваємо пісню. А яку саме, вам потрібно послухати та й відгадати.(Музичний керівник програє на фортепіано мелодію з акомпанементом. Діти називають пісню «Весняночка»).
Пісня « Весняночка» (Виконують пісню 2 рази. Музичний керівник звертає увагу дітей на веселий характер музики , пропонує співати пісню разом ,дружньо в єдиному темпі ).
Музичний керівник « Дозвольте, зупинив їх хтось. Чому співаєте без мене , коли я головний співак !»( силует Півника на фланелеграфі). Діти, хто, це ?( відповіді дітей ). Він закричав на весь голос: « Ку – ку – рі – ку !» Спати , всім спати !». Співки образились та й замовкли. Цуценя сказало : « Мабуть ви не ходили до музичної школи». « Ви не слухали Соловейка» - сумно зітхнуло Жабенятко. А Півник галасував :» Не треба мені вашої школи ! Я все одно співаю голосніше за всіх ! Всім спати !» Але швидко пішов спати сам. Всі зраділи та заспівали свою улюблену пісеньку.
Музичний керівник ( звертається до дітей ) Діти, а ми з вами не тільки заспіваємо, а й поведемо хоровод .
Хоровод « Весна красна вже прийшла»
Музичний керівник Діти, ви знаєте,що від співу задзюркотів струмочок, повіяв теплий весняний вітерець. Цей вітерець, почувши музику,схотів заграти її на музичних інструментах. Ось і ми заграємо.
Шумовий оркестр « Дощик»
Музичний керівник Концерт вийшов такий вдалий , що всі були задоволені і весело танцювали. Пропоную , діти, вам затанцювати.
Танець « Пробудження»
Музичний керівник Навіть Дятел сказав : « Як чудово! Давайте гратися разом».
Музичний керівник Пограємось і ми , діти.
Гра « Впізнай своє гніздечко» ( за звучанням музичної іграшки)
Опис гри .
Діти стають у дві групи біля дорослих мам - пташок, які грають їм на музичній іграшці . Діти запам’ятовують її звучання, потім присідають і «засинають»;
Мами пташки : « Любі пташки, досить спати, треба вже нам політати».
Всі вільно рухаються , « літають» по залу, а мами непомітно міняють іграшки, Мами кличуть: «Пісню мамину впізнай, до гніздечка прилітай»;
Діти « пташенята» летять до своїх мам (музика довільна).
Музичний керівник Наше заняття підходить до завершення. Я хочу запитати у вас, чи сподобалася вам казочка про Соловейка ? ( діти відповідають ). Хто приходив до Соловейка ? ( діти відповідають ).Хто заважав співати Цуценяті , Жабеняті ?( діти відповідають ). Чому Півник швидко пішов спати ?( діти відповідають). Коли Соловейко співає ?( діти називають ). Коли Півник співає ? ( діти називають).
Ось чому з тих пір Соловейко співає вечорами, коли горластий Півник лягає спати і нікому не заважає.

СЛАЙД-ШОУ

ВІДЕО

Пров. Приютський,1

Просмотреть увеличенную карту

ОФІЦІЙНІ САЙТИ








Офіційний сайт м. Ужгорода та Ужгородської міської ради








Друзі сайту
Всеукраїнський розвивально-пізнавальний журнал для дітей ЖИРАФА РАФА

Каталог детсадов Украины: отзывы родителей, полезные статьи о дошкольном воспитании, рекомендации психологов

ДИВОСВІТ

ДНЗ №18

ДНЗ №19



ЗОШ №5

ГІМНАЗІЯ




ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №2
м.Ужгород, пров. Приютський, 1, тел. +38 (03122)3-31-73, e-mail. marijadnz2@ukr.net

Адміністратор сайту: вихователь ДНЗ №2 Хміль О.А.