ДНЗ №2 НАШ РІДНИЙ САДОК - Свято Михайла припадає на 21 листопада. -

Субота

Свято Михайла припадає на 21 листопада.

Православна церква відзначає пам'ять собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Народились 21 листопада - вправні травники. Іменинники дня: Марфа, Гаврило, Михайло.Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Архістратиг Михайло - переможець супостатів, визволитель від усіляких бід і скорбот і злих гріхів. Це-Велике православне свято. Михайло-людина, яка присвятила своє життя церкви і релігії, а після смерті визнаний зразком праведного життя і носієм чудодійної сили.На честь його побудовано багато монастирів та храмів.

За народними прикметами, з сьогоднішнього дня настають Михайлівські відлиги. В Михайлов день, що припадає на 21 листопада, «зима не стоїть, не мерзне» - трапляються відлиги. «Михайло приїжджає або на білому коні, або на чорному (залежно від погоди)», а якщо «на Михайла вітер з полудня, то буде тепло і до половини грудня», «якщо Михайло Дем'янів шлях (санний шлях) порушили, не чекай його до зимового Миколи (19 грудня).Михайлов день вважається рубіжної датою. З цього дня "зима встає на ноги". "З дня Михайла Архангела зима морози кує". "З Михайла зима не стоїть, не мерзне".  З 21 листопада по 20 грудня прибувають на зимівлю червоногруді, червоноголові чечітки, клести, чижі, снігурі, сойки. У давнину сніг міцно лягав зазвичай до 22 листопада. Примічали: «коли на
Михайлов день ранок з інеєм - чекай великих снігів; з туманом - бути ростепелі». З Архістратига Михайла худобу заганяли на зимовий корм. Сніговий покрив не перевищував тоді 5 см. Зараз в Україні - рекордно тепла погода.

Але найчастіше «Михайло справжню зиму веде», день починається з холодним вітром. На Михайла ублажали будинкового, -виносили йому чашку з пивом, умовляли не йти з дому: «То не дивно, що пиво зварено, а мудро, що не випито».
 Михайло неодмінно має сповістити про зиму, бо "приїжджає на білому коні". На Закарпатті останню суботу перед Михайлом називають "задушною".Жінки беруть до церкви по читири калачі і відправляють службу по небіжчиках. Після Михайла закінчувалися весілля. За цим днем завбачували і весну. Якщо Михайло з дощем не услужить - добру й суху весну ворожить. Якщо на Михайла ніч ясна, то буде зима сніжна й красна.