ЗДО  №2  -  НАШ  РІДНИЙ  САДОК

Щодо проведення державної атестації дошкільних навчальних закладів »

На численні звернення щодо проведення державної атестації дошкільних навчальних закладів роз’яснюємо.

Відповідно до статті 21 Закону Україну «Про дошкільну освіту» державна атестація є однією з основних форм державного   контролю   за   діяльністю дошкільних  навчальних  закладів  незалежно  від  підпорядкування, типів і форми власності,  яка проводиться  не рідше  одного  разу  на  десять  років.

Міністерство звертає особливу увагу на обов’язкове проведення державної атестації всіх дошкільних навчальних закладів незалежно від підпорядкування, типів і форм власності (державної, комунальної, приватної).

Доводимо до Вашого відома дані Державного комітету статистики про кількість дошкільних навчальних закладів за підпорядкованістю на кінець 2011 року:

16078

54

Заклади приватної форми власності

327

Дошкільні навчальні заклади зазначені вище мають бути включені до перспективного плану атестації закладів.

Порядок державної атестації дошкільних навчальних закладів визначено наказом Міністерства освіти і науки України від 24.07.2001 № 553 «Про затвердження Порядку державної атестації загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів» (із змінами) зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 08.08.2001 за № 678/5869 (далі Порядок).

Відповідно до Порядку, атестація дошкільних навчальних закладів здійснюється Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій шляхом проведення атестаційної експертизи.

Організаційне забезпечення і контроль за проведенням атестаційної експертизи навчальних закладів здійснюють регіональні експертні ради, що створюються при відповідних органах управління.

Регіональні експертні ради з урахуванням пропозицій органів управління районних і міських державних адміністрацій, до сфери управління яких належать навчальні заклади, складають план проведення атестаційної експертизи, який затверджується відповідними органами управління та доводиться до відома керівника навчального закладу не пізніше ніж за рік до початку проведення атестації.

Для проведення атестаційної експертизи навчального закладу відповідним органом управління створюється експертна комісія з числа провідних фахівців відповідного органу управління, навчальних закладів і установ освіти, підприємств, організацій, які мають відповідну спеціальну освіту, високу професійну кваліфікацію, практичний досвід роботи, володіють необхідними знаннями та навичками.

Акт атестаційної експертизи подається регіональній експертній раді і керівнику навчального закладу.

Атестованому закладу видається свідоцтво встановленого зразка.

Зміст листа просимо довести до відома органів управління районних і міських державних адміністрацій.

Заступник Міністра                                                                  Б. М. Жебровський

НАШЕ ВІДЕО

ДРУЗІ САЙТУ

ЗДО №18