ДНЗ №2 НАШ РІДНИЙ САДОК - Ось і завершений капітальний ремонт даху у нашому садочку! -

Субота

Ось і завершений капітальний ремонт даху у нашому садочку! Отже, саме зараз ми повертаємося до невмирущих традицій українського народу - наймолодший з майстрів ставить на вершину даху «вінок» — букет із гілок берези.

У давні часи по закінченні основних будівельних робіт на гребені даху ставили хрест, колоски збіжжя та букет квітів — це й була квітка.

Обряд "квітки” зберігся й донині, оскільки його активно підтримують майстри, що зводять житло. Вивершення хати "квіткою” слугує своєрідним сигналом до того, що господареві слід розраховуватися з майстром, а господині — накривати стіл. Це яскравий приклад утрати обрядом своєї колишньої змістовності, його суто матеріального приземлення.

Слід зазначити такий прояв магічної дії, котра мала вберегти мешканців хати від усякого лиха, як ідея незавершеності. Закінчуючи будівництво, майстри обов’язково залишали непокритою частину даху над сіньми, вважаючи, що через цей отвір мусить вилетіти усе зло. Через декілька днів отвір все ж закривали.