Понеділок
25.10.2021
03:21
Вітаю Вас Гість
RSS
 
ЗДО  №2  -  НАШ  РІДНИЙ  САДОК

Мій садочок - велика сім’я,

Друзів радісних сонячне коло.

Це куточок планети Земля,

Мальовнича природа навколо.


Головна Реєстрація Вхід
МЕДИЧНА СЕСТРА ПОВІДОМЛЯЄ »
Меню сайту

Пошук

МІНІ-ЧАТ

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 423

Вхід на сайт

ПОГОДА

Статистика

 

 

ЯК ВБЕРЕГТИСЬ ВІД COVID - 19?

 

 

Як проявляється ГРВІ у дітей та особливості перебігу

Профілактика ГРВІ у дітей вдома

Медики зазначають, що найефективніший спосіб вберегтися від сезонного грипу - щорічна вакцинація. Найкращий час для вакцинації – вересень і жовтень. Проте, щеплення можна робити і упродовж всього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

 

В цьому епідемічному сезоні рекомендовані такі вакцин проти грипу:

- Інфлувак® (Іnfluvac®) вакцина для профілактики грипу, поверхневий антиген, інактивована, виробник Абботт Біолоджікалз Б.В., Нідерланди;

- Інфлуенза Ваксін, виробник Хуалан Біолоджікал Бактерін Ко., Лтд., Китай;

- Джісі Флю/Gc Flu вакцина для профілактики грипу (розщеплений віріон, інактивований), виробник Грін Кросс Корпорейшн, Корея;

- Ваксігрип/Vaxigrip спліт-вакцина для профілактики грипу інактивована рідка в попередньо заповнених шприцах з прикріпленою голкою, виробник Санофі Пастер, Франція.

В клініках Києва прививка вакциною Ваксігрип (Санофи, Франция) буде коштувати від 245 до 680 грн; Джісі Флю від 200 до 500 грн; Інфулак від 195 грн. В аптеках Києва ціни на Ваксігрип від 160 до 200 грн, Джісі Флю коштує 210 грн.18 коп., вакцин Інфулак і Інфлуенза Ваксін в продажу немає.

Міністерство здоров`я України, крім вакцинації, дає такі рекомендації для профілактики грипу та ГРВІ.

 • Потрібно уникати близького контакту з людьми. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.
 • Захворіли - лишайтеся вдома. Якщо можливо, то візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
 • Прикривайте ніс та рот. Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою органи дихання - це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
 • Мийте руки. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
 • Намагайтеся не торкатися обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та торкаючись ними обличчя ви збільшуєте їхні шанси потрапити в організм.
 • Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезинфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

В свою чергу, відомий лікар Євген Комаровський для профілактики грипу та ОРВІ рекомендує:

 • Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу зробити щеплення. Наявні вакцини захищають від усіх актуальних варіантів вірусу грипу.
 • Ніяких ліків і «народних засобів» із доведеною профілактичною ефективністю не існує. Тобто ніяка цибуля, ніякий часник, ніяка горілка та ніякі пігулки, які ковтаєте ви або ваша дитина, не здатні захистити ні від респіраторного вірусу взагалі, ні від вірусу грипу зокрема.
 • Джерело вірусу - людина і лише людина. Чим менше людей, тим менше шансів захворіти.
 • Маска. Бажано бачити її на хворому, якщо поряд здорові: вірус вона не затримає, але зупинить крапельки слини, особливо багаті вірусом. Здоровій людині не потрібна.
 • Руки хворого - джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Мийте руки часто, ретельно, постійно носіть із собою вологі дезинфікуючі гігієнічні серветки.
 • Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення та поверхні до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах.
 • Гуляти можна скільки завгодно. Підчепити вірус під час прогулянки практично нереально.

Бережіть себе і своїх близьких. Будьте здорові і не хворійте

Профілактика харчових отруєнь та кишкових інфекцій – МОЗ

Спеціалісти-епідеміологи стверджують, що основними причинами таких спалахів є залучення до приготування страв випадкових осіб, які не обізнані з елементарними правилами особистої гігієни, а також порушення технологій приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах, без належного температурного режиму.

Факторами передачі інфекції найчастіше стають готові страви, молоко і молочні продукти, кондитерські вироби, які готуються "із запасом", що призводить до накопичення у продуктах збудників інфекційних захворювань.

З метою профілактики інфекційних захворювань та харчових отруєнь Міністерство охорони здоров'я підготувало пам'ятку щодо вживання продуктів у літню спеку.

Так, МОЗ рекомендує не вживати продуктів і напоїв при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності та з простроченими термінами споживання. Зберігати продукти харчування треба тільки у спосіб, зазначений на упаковці, та у встановлений термін.

10 порад, як пережити спеку у місті

Не купуйте харчі на стихійних ринках або з рук у приватних осіб. Купуючи будь-які продукти у торговельній мережі, споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку продукції.

Утримайтесь від вживання незнайомих грибів, ягід, трав та інших рослин. При харчуванні у непристосованих умовах (ліс, пляж) виключайте контакт продуктів з ґрунтом та піском.

Готувати продукти із запасом зараз не варто. Навпаки, приготовлені страви бажано вживати відразу, а у разі повторного споживання, вони мають проходити вторинну термічну обробку. Зберігання виготовленої страви без холоду не повинно перевищувати 2 годин.

Якщо ви збираєтеся в дорогу, то не беріть із собою продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують охолодженого зберігання).

Намагайтеся не готувати багатокомпонентні страви, що вимагають високої термічної обробки (паштети, м'ясні салати тощо), в незабезпечених умовах. При споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, а при споживанні дітьми - обдати окропом.

Також звертайте увагу на воду: не використовуйте для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, підземні джерела, поверхневі води).

Для пиття і приготування їжі використовуйте воду тільки з централізованих джерел водопостачання або питну бутильовану.

При неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки, екстремальний туризм) для миття посуду і рук вода має бути профільтрована і проварена. Для пиття та приготування їжі необхідно мати з собою запас питної води.

Перед приготуванням їжі та перед її вживанням не забувайте мити руки з милом і обов'язково мийте руки після відвідування туалетів.

У разі виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново зверніться до найближчої лікувальної установи. Самолікування небезпечне - попереджають у МОЗ.

При відпочинку групою хворого бажано тимчасово (до прибуття лікаря) ізолювати від решти колективу. При тяжкому стані хворого негайно викликати швидку медичну допомогу.

Гострі кишкові інфекції, харчові отруєння та їх профілактика

До гострих кишкових інфекцій відносяться: черевні тифи, сальмонельози, дизентерія, гастроентероколіти, холера.

Актуальними чинниками передачі кишкових інфекцій залишаються неякісно промиті овочі, зелень, фрукти, ягоди й молочна продукція, що купується населенням на ринках, у т.ч. стихійних, у приватних осіб, зберігається без належних температурних умов та вживається без необхідної термічної обробки. При сальмонельозі провідними факторами передачі є сирі або недостатньо термічно оброблені яйця, м'ясо птиці, приготоване з порушенням гігієнічних вимог.

Гострі кишкові інфекції спостерігались у людей з давніх часів.

Щорічно в Україні реєструється біля 54000 діарейних захворювань, біля 30 смертей, більшість з яких етіологічно залишається не розшифрованими через труднощі з оснащенням лабораторій. Найчастішими збудниками гострих кишкових інфекцій у дітей є віруси.

Гострі кишкові інфекції – це група інфекційних захворювань, які характеризуються фекально-оральним шляхом передачі та переважним ураженням шлунково-кишкового тракту.

Провідними симптомами гострих кишкових інфекцій є діарея (рідкий або водянистий стул як найменше 3 рази за 24-годинний період) та блювота. Кишкові інфекції ведуть до зневоднення та електролітних порушень, які можуть загрожувати життю дитини.

Серед інфекційних захворювань у дітей гострі кишкові інфекції займають одне із перших місць.

Дані епідеміологічного нагляду вказують на те, що 35-40%, а в окремі місяці до 70% всіх випадків важких діарей у дітей до 5 років в Україні викликані ротавірусною інфекцією.

Джерелом хвороби є хворі або носії. При кишкових інфекціях збудник виділяється у зовнішнє середовище з фекаліями інфікованих осіб. Передача відбувається фекально-оральним шляхом як під час прямого контакту, та при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забруднені фекаліями (підлоги, меблі, одяг, іграшки, тощо). Інші шляхи передачі, такі як забруднені їжа та вода, а також повітряно-крапельний шлях цілком не виключаються.

У розповсюдженні кишкових інфекцій велику ролі відіграють мухи. Вони сідають на фекалії хворого, потім перелітають на їжу, посуд та заражають їх.

Гострі кишкові інфекції викликані бактеріями (шигели, сальмонели, кишечна паличка), вібріонами (холерний вібріон) поширюються переважно під час літніх місяців, а рота вірусна інфекція під час холодних місяців. В Україні пік захворюваності перепадає на зимовий період з грудня по травень. Причина такої сезонної моделі – невідома.

Найбільш вразливими до інфікування гострими кишковими інфекціями є діти. Бо у них ще немає гігієнічних навиків, вони легко забруднюють руки, любий предмет тягнуть до рота.

Руки як у хворої, так і здорової людини відіграють важливу роль у передачі кишкових інфекцій. Вот чому ці інфекції називають хворобами «брудних рук».

Гострі кишкові інфекції починаються гостро, через 1-5 днів від моменту інфікування. Хвороба починається підвищенням температури тіла до 38-40 С, симптомами інфекційного токсикозу, можливо порушення свідомості, судоми, блювота та рідкий стілець. В випорожненнях можуть бути домішки слизу, крові, різного гною.

У дітей можуть бути переймоподібні болі в животі, на які маленькі діти реагують плачем.

Лікування хворих кишковими інфекціями повинно проводитись по вказівці лікаря.

При появі перших признаків діарейного захворювання у дитини слід негайно звернутися до лікаря.

До приходу лікаря батькам дитини у якої є прояви кишкової інфекції (блювота, діарея) слід поїти розчинами які містять сіль – Регідрон, Хумана-електроліт (розвести кип’яченою водою згідно інструкції). Після кожного рідкого випорожнення необхідно випити дітям до 2-х років 50-100 мл рідини, дітям від 2-х до 10 років 100-200 мл рідини. Розчин застосовується в режимі випоювання малими порціями для запобігання блювоті: дітям до 2-х років слід пропанувати чайну ложку розчину кожні 1-2 хвилини, дітям більш старшого віку часто пити безпосередньо з чашки. Порошки для приготування розчинів для пероральної регідратації мають бути в домашній аптеці.

Також потрібно контролювати температуру тіла дитини.

Продовжувати вигодовування дитини: немовлятам необхідно давати їхню звичайну дозу молока або молочної суміші якнайменше кожні 3 години, якщо можливо у чашці, якщо дитині не менше 6 місяців або якщо вона вже приймає м’яку їжу – слід давати каші, овочі та іншу їжу на додаток до молока; старшим дітям доцільним є обмеження продуктів які спричиняють надмірне осмотичне навантаження на кишечник (морозиво, цукерки, тістечка, концентровані м’ясні бульйони). Рекомендовано продукти які містять ніжну клітковину, яка здатна обволочувати слизову, захищаючі її (печені яблука, банани). Їжа повинна бути добре кулінарно обробленою, розім’ятою або перетертою для полегшення травлення.

Батькам дитини у якої є прояви кишкової інфекції (блювота, діарея) не слід самовільно призначати антибіотики, використовувати протиблювотні та протидіарейні засоби.

В профілактиці діарей у дітей важливим є грудне вигодовування, користування безпечною водою, дотримання санітарних норм при приготуванні та прийомі їжі, миття рук після відвідування туалету чи догляду за дитиною. Продукти харчування слід купувати в магазинах, а не у випадкових продавців та на «стихійних» ринках.

Харчові отруєння — це захворювання гострого характеру, що виникають після споживання їжі зараженої певними видами мікроорганізмів, або в якій є мікробні отруйні речовини різного походження.

Серед харчових отруєнь найпоширенішими є харчові токсикоінфекції, які виникають внаслідок споживання їжі, зараженої деякими видами мікробів (сальмонелами, патогенними серотипами кишкової палички, стрептококами та ін.). Характерною ознакою токсикоінфекцій є те, що вони виникають після вживання їжі, у якій міститься велика кількість збудників хвороб.

Найтяжчим із харчових отруєнь бактеріального походження є ботулізм. Недотримання при домашньому консервуванні термінів стерилізації, неякісне миття посуду, овочів та фруктів сприяє розвитку мікробів ботулізму, накопиченню його токсину, який викликає отруєння. Останнім часом почастішали випадки виникнення ботулізму від вживання в’яленої риби домашнього приготування. Інкубаційний період при ботулізмі триває від 6-8 годин до кількох днів. Ранніми ознаками захворювання є розширення зіниць, опущення повік, двоїння в очах, відсутність реакції на світло. При цих симптомах необхідно негайно звертатися за медичною допомогою.

Щоб запобігти виникненню харчових отруєнь мікробного походження дотримуйтесь таких правил:

· не купуйте м’ясо, якщо відсутнє клеймо про ветеринарно-санітарний огляд його;

· захищайте харчові продукти від забруднення, користуйтесь чистим посудом, доброякісною водою, дотримуйтесь правил особистої та виробничої гігієни;

· не вживайте сирого молока;

· качині та гусячі яйця використовуйте тільки для випікання хлібних виробів;

· суворо дотримуйтесь технології приготування, термінів теплової обробки страв із м’яса та риби, термінів зберігання та реалізації продуктів, які швидко псуються;

· старанно мийте овочі, посуд для приготування в домашніх умовах консервів і суворо дотримуйтесь термінів їх стерилізації;

· не допускайте змішування свіжоприготованої страви із її залишками попереднього дня;

· не захоплюйтесь приготуванням м’ясних і рибних копченостей в домашніх умовах;

· усі продукти, що швидко псуються, зберігайте лише на холоді, слідкуючи за тим, щоб готові для вживання страви не торкалися при цьому сирих м’яса та риби.

· перед вживанням, особливо дітьми, сирих овочів та фруктів, обдавайте їх окропом.

· і останнє, найпростіше, але не менш значиме: завжди перед вживанням їжі старанно мийте руки з милом і привчайте до цього дітей.

Не допустити виникнення харчових отруєнь легше, ніж їх лікувати. Але, якщо у Вас чи членів Вашої родини після прийому їжі все ж таки з’явилися перші ознаки харчового отруєння — це підвищення температури тіла, озноб, головний біль, блювання, біль у животі, пронос та інше, не займайтеся самолікуванням, негайно звертайтеся за медичною допомогою. Велику допомогу в діагностиці захворювання медичним працівникам надає термінове дослідження залишків продуктів харчування, які можливо стали причиною отруєння. Тому, прохаємо залишки страв не викидати, а залишати для лабораторних досліджень в міськсанепідстанції. Цим Ви допоможете медичним працівникам швидко поставити діагноз і призначити відповідне та вчасне лікування.

Запам’ятайте, яким би легким не було харчове отруєння, для організму воно не проходить безслідно.

Види та системи загартовування в дитячому садку.

Профілактика харчових отруєнь.

 

Профілактика термічних опіків у дітей

Діти - непосиди, і це добре відомо батькам: не встиг відвернутися «буквально на секундочку», як малюк вже кричить від болю - опік... Найчастіше такі травми відбуваються вдома, але вони практично в кожному випадку можна попередити - потрібно лише дотримуватися деяких правил безпеки. Опіки у ванній - як не допустити ojoge-ruki-kipyatkomУ ванній кімнаті діти найчастіше отримують опіки від ... води! І тут немає ніякої провини батьків, просто вже так були сформульовані правила і санітарні норми, що гаряча вода з крана йде з температурою 65 градусів (природно, мова йде про квартирах, де є централізоване водопостачання). Такий температурний показник вважається оптимальним, якщо розглядати його з точки зору гігієни і профілактики опіків. Але! Щоб отримати опікову травму дитині достатньо протягом 2 секунд потримати руку під струменем такої води. Рішення проблеми: Якщо є водонагрівач, то слід встановити його на позначці 50 градусів або нижче. Для володарів електричних котлів така маніпуляція взагалі не проблема. Якщо ж в квартирі присутній гаряче водопостачання, то потрібно діяти за таким алгоритмом: встановити ручку змішувача в середнє положення і відкрити воду на максимум; якщо вода йде занадто гаряча, то потрібно прикрутити вентильний кран на трубі з гарячою водою- Пам`ятайте - кульові крани не призначені для регулювання потоку води! зменшувати натиск гарячої води слід до тих пір, поки її температура не стане безпечною для дитини.

Профілактика опіків від електронагрівальних приладів

Потенційно небезпечними щодо отримання термічних опіків для дітей вважаються абсолютно все електронагрівальні прилади, але особливо хочеться виділити електроплиту, чайники і кавоварки, мікрохвильові печі, праски та обігрівачі.

Всі вони забезпечені яскравими індикаторними лампочками, які запалюються і блимають при включенні приладу в мережу. Це не може не зацікавити дитину, тому залишати його одного з включеним електроприладом в одній кімнаті категорично не рекомендується. Щоб захистити малюка від термічного опіку при контакті з побутовими електроприладами, варто дотримуватися наступні поради фахівців. Всі дроти і шнури від електроприладів повинні бути приховані від очей малюка, в іншому випадку дитина завжди знайде можливість потягнути / посмикати за них, а результатом стане падіння електроприладу. Варто ховати від дітей дрібну побутову електротехніку - термобігуді, зволожувачі повітря, щипці для завивки волосся, фен і електрогрілку. Всі наявні розетки в будинку / квартирі потрібно закрити спеціальними заглушками, щоб малюк не зміг самостійно включити якийсь електроприлад. Прибирати будь електроприлади потрібно якомога вище від дитини. Можливо, їх буде незручно діставати, кожен раз вдаючись до допомоги табурета, але ж профілактика термічних опіків власного малюка повинна бути понад усе. Термічні опіки на кухні - як запобігти Одразу попереджаємо: абсолютно виключити ризик отримання опіку на кухні неможливо навіть по відношенню до дорослої людини, а вже про дітей і говорити не варто. Проте, зробити деякі профілактичні заходи можна і потрібно: bezopasnost v vashem domeНе можна дозволяти дитині грати на кухні, навіть якщо вона затишна і тепла. Потрібно відразу прищепити поняття малюкові, що це приміщення призначене тільки для приготування і вживання їжі. Вирішити відразу кілька проблем допоможе вбудована побутова техніка - дитина не зможе дістатися до розеток, заплутатися в проводах або обрушити на себе важкі предмети. Тому, якщо має бути вибір і покупка побутової техніки на кухню, віддавати перевагу потрібно все-таки згаданого варіанту. До речі, вбудовану побутову техніку цілком реально заховати за дверцятами, а на них надіти спеціальні прищіпки - малюк точно буде в безпеці. Мікрохвильова піч має бути встановлена вище рівня стільниці, щоб дитина не змогла дотягнутися до її кнопочок і включити. Якщо в квартирі / будинку встановлена газова плита, то обов`язково потрібно контролювати подачу газу - наприклад, можна перекривати вентиль на газовій трубі. В іншому випадку дитина зможе самостійно відкрити вентилі на газовій плиті, приміщення наповниться газом і абсолютно непередбачувано можуть розвиватися подальші події. Відмінним варіантом стане придбання індукційної плити - її поверхні не нагріваються, тому навіть щільне дотик до включеної поверхні не призведе до термічного опіку. Сірники, електричні запальнички потрібно тримати на самих верхніх полицях підвісних шаф. Діти мають дивну здатність підніматися на все, до чого можна підставити стілець, крісло або ящик з іграшками для опори, тому сірники біля плити - це точно не правильно і небезпечно. Під час приготування їжі ручки від сковорідок і каструль слід повертати до стіни, щоб дитина не змогла до них дотягнутися. Вже готові страви в гарячій п

НАШЕ ВІДЕО

Пров. Приютський,1

Просмотреть увеличенную карту

ОФІЦІЙНІ САЙТИ
Офіційний сайт м. Ужгорода та Ужгородської міської ради
ДРУЗІ САЙТУ
Каталог детсадов Украины: отзывы родителей, полезные статьи о дошкольном воспитании, рекомендации психологов

ДИВОСВІТ

ЗДО №18

ЗДО №19\ ГІМНАЗІЯ
ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №2 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ УЖГОРОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

пров. Приютський, 1, (0312) 63-12-38, e-mail: marijadnz2@ukr.net

Адміністратор сайту вихователь Хміль О.А.