ЗДО  №2  -  НАШ  РІДНИЙ  САДОК

Лист МОНУ про здійснення контролю за організацією харчування дітей у дошкільних навчальних закладах »

Міністерство  звертає увагу, що відповідно до ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту» організація та відповідальність за харчування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах покладається на Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, районні державні адміністрації та підпорядковані їм органи управління, у сфері яких перебувають дошкільні навчальні заклади.

З метою організації раціонального харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, визначення рівня його стану, своєчасного вжиття заходів щодо покращення якості,  доручаємо органам управління освітою здійснювати систематичний контроль за організацією харчування дітей у дошкільних навчальних закладах.

Звертаємо увагу, що Міністерство освіти і науки,  молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій здійснюють контроль за організацією харчування дітей, як у підпорядкованих місцевих органах управління освітою, так і безпосередньо у дошкільних навчальних закладах.
     Вивченню підлягають різні питання, які дають можливість дати оцінку рівню організації харчування дітей, зокрема:

-         виконання норм харчування у дошкільних навчальних закладах; якість  харчування дітей;

-   організація харчування дітей пільгових категорій;

- правильність встановлення плати за харчування дітей різних категорій;
  -   робота щодо покращення матеріально-технічного забезпечення харчоблоків дошкільних навчальних закладів;

-  системність, плановість проведення контролю за організацією харчування дітей у дошкільних навчальних закладах тощо.

Місцеві органи управління освітою вивчають стан організації харчування безпосередньо у дошкільних навчальних закладах:

- під час проведення державної атестації дошкільного навчального закладу (дає можливість комплексно вивчити стан організації харчування в дошкільному навчальному закладі, проводиться не менше одного разу на 10 років, тривалість вивчення може тривати від 3 до 10 днів);
  - під час тематичного вивчення (дає можливість скласти уявлення про стан роботи в ряді дошкільних навчальних закладів, тривалість вивчення може продовжуватися 3-5 днів);

- під час вибіркових перевірок, (дає можливість детально вивчити одне з питань організації харчування (наприклад: виконання норм харчування, виховання культурно-гігієнічних навичок тощо); тривалість від декількох годин до 3 днів);

- під час оперативного контролю (дає можливість перевірити питання організації харчування дітей, попередити можливі негативні наслідки; тривалість від декількох годин до 1 дня).

Періодичність вивчення залежить від  мети, стану харчування дітей у  конкретному дошкільному навчальному закладі.

Вивчення стану харчування завжди проводиться в присутності керівника, який безпосередньо відповідає за стан роботи з даного питання в цілому, і кожного працівника, який має відношення до організації харчування.
        Успіх вивчення залежить від підготовки до організації перевірки: точність і чіткість поставленої мети, складання плану, детальне ознайомлення з усіма матеріалами, що характеризують роботу дошкільного навчального закладу з даного питання, ознайомлення з висновками і пропозиціями попередніх вивчень.
      Після вивчення стану організації харчування оформляються відповідні висновки і пропозиції (вони повинні бути об'єктивними, викладатися чітко, стисло, в певній логічній послідовності, структура повинна відповідати змісту завдань, які ставилися). Не можна обмежуватись лише поверхневим описом або констатацією фактів. Висновки перевірок повинні містити аналітичні матеріали і обов'язково доводитись до відома керівників дошкільних навчальних закладів.

Заступник  Міністра                                                                    Б. М. Жебровський

НАШЕ ВІДЕО

ДРУЗІ САЙТУ

ЗДО №18