ЗДО  №2  -  НАШ  РІДНИЙ  САДОК

вересня   -  День знань

1 ВЕРЕСНЯ

Перше вересня все ближче,
З кожним роком йдемо вище.
Хоч і важко, та дарма,
Бо без праці знань нема.

Котик радо позирає
Та запрошення чекає.
Навіть гусінь - черв’ячок
Всіх вітає діточок!

С. Гордієнко

День знань — день початку навчального року в Україні та ряді інших країн, зокрема в країнах СНД. Відзначається 1 вересня, державним святом його було проголошено 1 вересня 1984 року Верховною Радою СРСР.

Для першокласників це «Свято Першого дзвоника», для всіх інших — початок нового навчального року. Часто цей день називають просто «перше вересня» чи «день першого вересня».

Офіційно це досить молоде свято: як державне воно святкується лише від 1984 р. Але коріння його сягає значно глибше. Вже зазначалося, що за православними канонами 1 вересня святкувався Новий рік. Це було невипадково: з одного боку, уважалося, що саме 1 вересня Бог закінчив створювати світ, а з іншого — 1 вересня означало початок осені та закінчення основних польових робіт, що давало землеробам привід відпочити. Із закінченням польових робіт пов'язаний і вибір 1 вересня як дня початку навчального року, адже раніше сільські жителі становили значну частину населення нашої країни, а тому календар сільськогосподарського життя мав великий вплив на календар життя суспільного. Уперше в СРСР 1 вересня як єдиний для всієї держави день початку навчання в школі було запроваджено 3 вересня 1935 р.

НАШЕ ВІДЕО

ДРУЗІ САЙТУ

ЗДО №18

ЗДО №19