Що робити батькам, щоб йому було цікаво зі своєю дитиною? - 7 Жовтня 2016 - Блог - ДНЗ №2 НАШ РІДНИЙ САДОК

Неділя
11.12.2016

Головна » 2016 » Жовтень » 7 » Що робити батькам, щоб йому було цікаво зі своєю дитиною?
Що робити батькам, щоб йому було цікаво зі своєю дитиною?

Непросто бути батьком. Недостатньо нагодувати і одягнути дитину. З дитиною потрібно грати, займатися, проводити з ним час. Звичайно, кожен батько знає, що дітям дуже важливо проводити з батьками години дозвілля. Але проблема в тому, що батькам не завжди цікаво з дітьми. Що ж робити? Може бути, забути про себе і думати тільки про дитину? Але чи потрібна така жертовність? Однозначно ні. Важливо, щоб дозвілля приносив радість усім учасникам.
Основна помилка сучасних батьків полягає в тому, що вони повністю підлаштовують своє життя під потреби і інтереси дитини. Причому, що найцікавіше, батьки твердо впевнені, що ці заходи - саме те, що потрібно їх дітям. Але це те, що потрібно дітям на думку батьків, а не те, що потрібно самим дітям. Батьки водять дитину на різноманітні розвиваючі заняття, на екскурсії в музей , в театр і цирк. І більшість цих заходів абсолютно не цікаві самим батькам. Це не означає, що не потрібно відвідувати виставки і музеї, відмовитися від театрів і парків розваг. Давайте спробуємо хоча б іноді поєднати бажання і інтереси батьків і дітей.

Робіть те, що цікаво вам, залучаючи до цього заняття дитини. Так, якщо ви любите кататися на роликах (велосипеді, самокаті), то обов'язково купите і дитині ролики і велосипед. Спільні прогулянки принесуть радість і вам, і дитині. Іноді батьків турбує ситуація, коли вони роблять щось, що цікаво їм. Начебто тим самим вони щось забирають у дитини. Звичайно, для батьків дуже важливо бути чутливим до своєї дитини. Якщо ви бачите, що ваші інтереси принципово не збігаються з інтересами дитини, то краще постаратися все-таки знайти точки дотику. Так, якщо ви, наприклад, любите годинами збирати ягоди в лісі, то з великою ймовірністю таке дозвілля буде непривабливим для дитини (мало руху, мало вражень, монотонна діяльність). А ось походи за грибами або просто піші прогулянки по лісу з пікніком можуть бути приємні і батькам, і дітям. Якщо ви розповісте дитині про рослини і тварин, і навчіть розрізняти їстівні та отруйні гриби, прослідкуйте за мурахами, послухаєте спів птахів, зберете букет квітів або листя, то така прогулянка запам'ятається дитині і не буде втомлює для вас.
Якщо ви любите щось майструвати, то це прекрасний привід зайнятися улюбленою справою разом з дитиною. Діти обожнюють займатися рутинними домашніми справами (приготування їжі, невеликий і навіть не дрібний ремонт). Завжди можна знайти якісь доручення для дитини, які він виконає з задоволенням. Можна займатися і творчістю: малювати разом з дітьми, клеїти моделі танків і літаків, в'язати, вишивати, займатися декупажем і так далі. Я знаю одного тата, який з дитинства захоплюється склеюванням моделей літачків. Він годинами може віддаватися своєму хобі. Зараз він ділить це захоплення зі своїми синами. Сини знаходять і подають потрібні деталі, іноді щось приклеюють і розфарбовують. Звичайно, завдяки участі дітей в процесі справа рухається значно повільніше, ніж якби тато клеїв один. Але зате всі троє зайняті цікавою справою. І тато отримує задоволення. Такий дозвілля для нього набагато приємніше, ніж водити дітей в театр. У родині це робить мама.
Інтереси дитини досить різноманітні і ще не до кінця оформлені. Діти із задоволенням займаються різними заняттями. І дуже важливо для дітей бачити захоплених батьків.

Переглядів: 18 | Додав: ксюша | Рейтинг: 5.0/1