Блог »

Головна » 2017 » Вересень » 15 » РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ДIТИ ЯКИХ ТРИВОЖНІ І СОРОМЯЗЛИВI
РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ДIТИ ЯКИХ ТРИВОЖНІ І СОРОМЯЗЛИВI

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ДIТИ

ЯКИХ ТРИВОЖНІ І СОРОМЯЗЛИВI

Особливу увагу потрiбно придiляти консультуванню батькiв i педагогiв. Їм важливо пояснити особливостi дитини, розповiсти про його потенцiйнi можливостi. Якщо причина порушення криється в дисгармонiї сiмейних вiдносин, необхiдно тактовно поговорити про це з батьками.

Рекомендацiї батькам соромливої дитини i педагогам повиннi включати наступнi моменти:

1. Фон спiлкування з дитиною повинен бути спокiйним доброзичливим.

2. Необхiдно звести до мінімуму критику i негативнi оцiнки

поведiнки дитини, а вiдносно його особи такі оцiнки взагалi недопустимi.

1. Головний козир дорослих - це терпiння i тактовнiсть.
  2. Необхiдно розвивати у дитини iнiцiативнiсть i самостiйнiсть.
  3. У побуті необхідно стимулювати дитину до різностороннього спілкування: звернутися до когось з проханням, віддати що-небуть (гроші – продавцеві, телеграму – телеграфістці і т.д.). на перших етапах присутність і участь знайомого дорослого обов’язкова.

У безпосередній роботі з дітьми можна використовувати наступні прийоми і методи:

а) навчання способам релаксацiї;

б) програвання проблемних ситуацiй, що є що травмують для

соромливої дитини (публiчний виступ, ситуацiя знайомства i т. д.);

в) pyxoмi iгри для розвитку комунiкативних навикiв;

г) постановка спектаклiв;

д) малювання для виявлення i вiдробiтку cTpaxiB;

е)використання елементiв казкотерапiї, художнiх творів з характерними рисами героїв, що яскраво промальовували, і явним дозволом проблем;

ж) навчання дiалоговому спiлкуванню в сюжетно-ролевих irpax.

Чи потрібно вчити дитину давати здачі

Наші діти - це наша старість. Правильне виховання - це наша щаслива старість, погане виховання - це наше майбутнє горе, це наші сльози, це наша провина перед іншими людьми.
А. Макаренко

Чи вчити свою дитину давати здачі? В якому віці варто вчити дитину давати здачі? Як навчити правильно відстояти свої інтереси?

Для багатьох батьків ці питання є каменем спотикання у вихованні. Батьки плутаються в переконаннях з приводу здачі. Деякі дотримуються думки, що битися не можна, інші що необхідно відповідати на удар ще більшим ударом. А в голові у дитини виникає каша. Адже мама з татом вчать, що не можна битися, але і в той же час, стверджують що дитина повинна вміти давати здачу, захистити себе чи постояти за себе.. Розберемося з цими поняттями: дати здачі;постояти за себеавчитися захищатися.

Це абсолютно різні поняття. Дати здачі - це відповісти ударом на удар. Робити це потрібно відразу, або не робити взагалі . Мета - дати кривдникові зрозуміти, що "до мене краще не лізти". Але діти не завжди правильно розуміють значення цього виразу. Іноді непросто відрізнити агресію від випадковості. Діти постійно в русі, вони метушаться, штовхаються, наступають один одному на ноги ... І що ж, на кожен випадковий поштовх у відповідь повинен бути удар? Що вийде в підсумку? Дитина, що неправильно зрозуміла значення слів "дати здачі" буде штовхати всіх підряд. Так, її/його боятимуться, будуть цуратися, приймати за ненормального, але, як не дивно, дитина все одно буде постійно ходити в синцях. Парадокс? Прикладів - безліч!
Постояти за себе - це значить не дати себе образити. Тут важливо вийти з конфлікту і при цьому зберегти "фізичну цілісність" і гідність. Той, хто вміє постояти за себе - як правило, миролюбна, доброзичлива людина, впевнена в собі, сильна духом і фізично, яка не почне першою, чи не скотиться до образ, адекватно оцінить ситуацію.
Якщо напад все ж відбувся, важливо вміти захищатися. У цьому випадку на перше місце виходять фізичні дані людини (дитини): реакція, спритність, сила. Як правило, тому, хто вміє постояти за себе, хоча б раз доводилося захищатися. Тут дуже важливо не перевищити межі необхідної самооборони. Потрібно дати кривдникові зрозуміти, що його дії безрезультатні, не більше. Важливо вміти оцінити ситуацію і вчасно зупинити себе. А для цього необхідно зберігати спокій. Цьому навчитися непросто. Допомогти можуть спортивні секції єдиноборств.
У віці до 3 років діти ще не зовсім усвідомлюють себе, як особистість і діють більше на підсвідомому рівні. Тут батькам важливо розглядати цю підсвідому агресію, як у своїй дитині, так і в дітях, з якими вона грається, і намагатися якнайменше контактувати з агресивними дітьми. Вчити давати здачі в цьому віці - велика помилка. Потрібно постаратися пояснити дитині, що діти поводяться по різному, що це погана поведінка, і так поводитися не варто.
Батькам необхідно як припиняти агресію своєї дитини, так і ставати на захист, якщо ображають її. Досить просто розвести дітей в сторони, твердо сказати агресору "припини" і пошкодувати постраждалу сторону. Не можна в цьому віці пускати справу на самотік.

Дитина, особливо в дошкільному віці, ще важко орієнтується, де вона нападає, а де захищається. Адже вона може вдарити дитину, що стоїть поруч, яка просто ненароком зачепила лопаткою. І на її думку, це просто відсіч своєму кривднику.
На прикладі старшого покоління, дитина повинна вчитися домовлятися словами а не руками. Дитя має об'єктивно сприймати поведінку кривдника, і обрати найефективніший спосіб відсічі.
Всі батьки хочуть, щоб їх дитина виросла гармонійною та вихованою. Уміння вирішувати конфлікти мирно багато чого варте. Тому необхідно виховувати у своєму синові чи доньці вміння завжди домовитися, і вийти з ситуації без бійки. Це цивілізований спосіб вирішення конфліктних ситуацій, який принесе малюкові в життя чимало корисного.

Всякий батько чи мати повинні утримуватися при дітях своїх не тільки від справ, але і від слів, що схиляються до неправосуддя і насильництва, як то: брані, клятви, бійки, всяка жорстокість і тому подібні вчинки, і не дозволяти і тим, які оточують дітей їхніх, давати їм такі погані приклади.

Переглядів: 21 | Додав: ксюша | Рейтинг: 0.0/0