Поради батькам щодо зниження рівня страхів у дитини - 7 Серпня 2012 - Блог - ДНЗ №2 НАШ РІДНИЙ САДОК

Неділя
11.12.2016

Головна » 2012 » Серпень » 7 » Поради батькам щодо зниження рівня страхів у дитини
Поради батькам щодо зниження рівня страхів у дитини

Ø  Пам’ятайте, що дитячі страхи – це серйозна проблема й не треба сприймати їх тільки як «вікові» труднощі

Ø  Не іронізуйте, дитина зрозуміє, що захисту чекати не від кого, й остаточно закриється.

Ø  Спрямовуйте та контролюйте перегляд дитячих мультфільмів, намагайтеся, щоб діти дивилися передачі з позитивними героями, орієнтовані на добро, тепло.

Ø  Прагніть до того, щоб у родині була спокійна, доброзичлива атмосфера, уникайте конфліктів, сварок, особливо в присутності дітей

Ø  Не залякуйте дитину: «Не будеш спати - покличу вовка», «Якщо будеш  неслухняний, то тебе дядя/ Бабай забере» тощо.

Ø  Більше заохочуйте, хваліть, схвалюйте  й морально підтримуйте дитину.

Ø  Малюйте  з дитиною страх і все те, чого вона боїться. Тему смерті краще виключити. Саме заняття має тривати не більше 30 хв.

Ø  Малювати страх краще фарбами, у кілька прийомів.

Ø  Після закінчення заняття похваліть дитину, а пізніше обговоріть із нею малюнок.

Ø  Можна запропонувати знищити малюнок:  порвати або спалити.

Ø  Не чекайте швидкого результату - страх не зникає одразу.

Ø  Змініть образ страху.

Ø  Грайте за ролями.

Ігри за ролями гарні тим, що дозволяють моделювати практично будь-яку ситуацію, що викликає в дитини тривогу, і розв’язати її ненав’язливо, у грі, формуючи в такий спосіб у свідомості дитини досвід подолання свого страху.

Ø  Посмійтеся разом із дитиною.

Цей спосіб передбачає наявність бурхливої фантазії в батьків. Якщо ваша дитина боїться, наприклад, грози, постарайтеся придумати яку-небудь історію (обов’язково страшну!) із власного дитинства про те, що ви й самі точно так само боялися грози, а потім перестали. Нехай син або дочка посміється з вас. Адже одночасно вони сміються й над своїм страхом, а отже, вже майже перемогли його. Важливо, щоб маля зрозуміло: у мами чи тата були такі самі страхи, а потім вони минули, отже це пройде й у мене».

Ø  І пам’ятайте - дитина має право на помилку!

ДИТИНА ПОВИННА ЗНАТИ – БАТЬКИ В БУДЬ-ЯКІЙ СИТУАЦІЇ ПІДТРИМАЮТЬ ЇЇ Й НЕ СТАНУТЬ МЕНШЕ ЛЮБИТИ!

Переглядів: 458 | Додав: Каринэ | Рейтинг: 5.0/1