26.09.2017

Блог »

Головна » 2016 » Жовтень » 7 » Образа - стрес для всього організму
Образа - стрес для всього організму

Образа це стрес для всього організму. Вона створює затиск в тілі, заважає вільному течією енергії. Образа забирає енергію, через те, що постійно доводиться прокручувати в голові ситуацію образи.
Як виникає образа?
Образа виникає, коли ми даємо оцінку тієї чи іншої події в нашому житті. Здебільшого - це психологічна травма, яка впливає на все тіло і на самооцінку.
Найглибшої буває образа на тих, хто для нас важливий, кого ми любимо і поважаємо, тому що ми довіряємо цим людям, і вони своїми судженнями надають на нас величезний вплив. Всі їх слова і вчинки сприймаються як істина і тут же відкладаються в підсвідомості. Образа - це сильне бажання отримати вищу оцінку нашого характеру, вчинків, досягнень, ніж та, яку дають нам оточуючі. Слова і вчинки близької людини можуть роками зберігатися в тайниках душі, причому, кожен раз, згадуючи їх, ми будемо відчувати біль і страждання.
У одних людей образа викликає бажання помститися, відновити справедливість, довести всім свою цінність, значимість. У інших - створює стан приреченості, знижує самооцінку, включає стан жертви, яку всі хочуть образити і покарати.
Тут можуть бути такі переконання, як: «Я нічого не можу!», «У мене нічого не вийде!», «Інші завжди мені заважають, вставляють« палиці в колеса »» і т.д.
Як відпустити образу?
1. Потрібно усвідомити, що образа завжди завдає шкоди здоров'ю, як фізичному, так і психічному. Людина, на якого ви ображені, швидше за все, давно забув про цю подію, і йому, як правило, абсолютно все одно, що ви про нього думаєте. І немає ніякого сенсу носити в собі образи, які отруюють життя.
2. Згадати образу. Подумати які основні почуття вона викликала і чому?
3. Згадати коли ще в житті були схожі ситуації? (Наша підсвідомість намагається захистити нас від болю, тому закопує подібні події дуже глибоко). Хто ще викликав у вас подібні почуття? Хто говорив те ж саме? Швидше за все, це були дуже близькі для вас люди: батьки, подружжя, перше кохання, близькі друзі.
4. Подумайте чого доброго навчала вас ця ситуація? Від чого намагалася застерегти? Наприклад, образа може бути сильним стимулом для розвитку і руху вперед. Згадайте долю героїні Віри Алентової - Катерини з фільму «Москва сльозам не вірить». Вона пройшла шлях від робітниці фабрики до директора великого заводу, завдяки своїй образі на Рудольфа, який відмовився одружитися з нею. І тут образа спрацювала, як мотиватор для руху і розвитку.
5. А тепер подумайте, як можна отримати те ж саме без необхідності відчувати образу. Як можна отримувати те ж саме без почуття провини, страху, болю, жалю, образ. Як можна рухатися вперед, виходячи з позитивної мотивації самого себе.
6. Зазвичай образа на увазі під собою контракт на рівні душі, між двома людьми, де вони домовилися, що будуть один одного чогось навчати. І за своєю суттю все, що сталося несло якийсь позитивний сенс для Вас. Ваш кривдник чесно виконував свій контракт, він Вас чогось навчав. Є ймовірність того, що без його допомоги Ви не змогли б пройти свої уроки і домогтися того, що у Вас є.
7. Тепер подумайте чи можете Ви пробачити і відпустити кривдника? Чи є щось ще, що заважає пробачити і відпустити його. Відпустити не означає, що він більше не з'явитися у Вашому житті. Це означає звільнитися від всіх негативних почуттів і емоцій, пов'язаних з цією ситуацією. Молитва на відпускання допоможе вам пробачити і відпустити кривдника.
8. І обов'язково вибачте себе за те, що злилися, ображалися.
Я помітила на своєму досвіді, що після того, як образа відпущена, і ми усвідомлюємо чому людина вчинила саме так, ми починаємо розуміти мотиви його поведінки. І травмує ситуація постає перед нами зовсім в іншому світлі, ми бачимо, що людиною керував його власний страх, шаблони поведінки, минулий досвід. Що причина образи - наші власні проекції. Тому важливо не накопичувати в собі образи, а трансформувати їх відразу, як тільки вони виникають

Переглядів: 92 | Додав: ксюша | Рейтинг: 5.0/1