Насильство над дітьми в сім’ї - 28 Листопада 2012 - Блог - ДНЗ №2 НАШ РІДНИЙ САДОК

Неділя
11.12.2016

Головна » 2012 » Листопад » 28 » Насильство над дітьми в сім’ї
Насильство над дітьми в сім’ї

Насильство в сім ї – явище не специфічно українське, а загальне, можливо, навіть світове.

Жорстоке поводження із дітьми в сім ї не така вже й рідкість. Часто плутаючи методи виховання із  звичайним насильством, батьки намагаються бути «розпорядниками» життя власної дитини. Не знаючи іншого ставлення, малюки не можуть правильно оцінити ситуацію, тому самі, вважаючи себе винними навіть не намагаються захиститись. Але в суспільстві не прийнято казати про такі речі. Дуже часто один з батьків просто спостерігає за знущанням над своєю дитиною. Та насправді ця форма насильства існує у побуті дуже давно і поширена серед представників різних національностей, різного соціального та фінансового статусу, у сім’ях з різними світоглядами, світосприйняттям, релігійними вбачаннями.

Дуже часто жорстоке поводження з дітьми це результат того, що самі батьки страждали від  насильства у дитинстві. Намагаючись виправити свої помилки, вони використовують своїх дітей; іноді батьки не знають інших шляхів «виховання», тому що у своїй родині бачили саме таку модель поведінки. Найжахливіше те, що це може повторюватися багато поколінь.

Інша з причин– раннє батьківство. У деяких батьків ще не сформувалося почуття батьківської відповідальності. Від незнання того, як поводитися з дитиною в різних ситуаціях, людина стає агресивною і всі проблеми вирішує одним способом - образами чи побиттям.

Часто батьки впевнені в тому, що такий стиль виховання корисний для дитини, для їх же добра. Вони або не хочуть зіпсувати дитину, або виправдовують свою жорстоку поведінку розмовами про дисципліну і суворе виховання.

Найчастіше насильством та порушенням прав дитини ми вважаємо тільки фізичну розправу. Але насильством над дітьми є випадки, коли батьки:

-  знущаються над дитиною

б’ють її

завдають шкоди здоров’ю дитині

-  залякують дитину, використовуючи при цьому різні суспільні установи (міліцію, церкву, спецшколу, колонію, психіатричну лікарню)

-  порушують її статеву недоторканість

-  ізолюють її

-  контролюють її доступ до спілкування з ровесниками, дорослими, родичами, одним із батьків

-   використовують образливі прізвиська

-  соромлять дитину

-   використовують її як передавача інформації під час конфлікту у сім ї

-  контролюють поведінку дитини за допомогою грошей

-   ігнорують її

-  не задовольняють її основні потреби (в першу чергу фізіологічні)

- використовують її , як засіб економічного торгу під час розлучення

-   погрожують її залишити

-   погрожують фізичною розправою

поводяться з дитиною, як з прислугою

-   відмовляються повідомляти про важливі рішення, що безпосередньо стосуються її долі

Зневажання людських прав дитини, приниження її гідності сприяють виникненню дитячої психологічної травми, яка деформує особистість, порушує природний психологічний та фізіологічний розвиток дитини.

Поради для батьків, як уникнути проявів насильства:

•           батькам варто навчитись визнавати право дитини на особисте життя
  •          довіряти дітям
  •          поважати почуття іншого з батьків
  •                  говорити та діяти так, щоб діти відчували себе у безпеці та  комфорті
  •          дати можливість дітям розповідати про свої почуття
  •           забезпечити фізичну безпеку
  •           не залишати дитину без нагляду в громадських місцях
  •                  підтримувати сімейний розклад
  •           навчати дитину правил особистої гігієни та правильного харчування
  •                  слідкувати за дисципліною
  •           бути послідовними в виховному процесі
  •           створювати правила поведінки відповідно до вікового розвитку дитини
  •                 усно визначати свої очікування та межі дозволеного
  •                приділяти дитині свій час та увагу
  •           брати участь у житті дитини: різних заходах, іграх, спілкуватися з її друзями
  •           розповідати дитині про власне ставлення до життєвих цінностей
  •                   заохочувати дітей займатися тим, що їм цікаво, проявляти та виражати любов до дитини.

Переглядів: 1541 | Додав: Каринэ | Рейтинг: 5.0/1