http://dnz2.ucoz.ua/panel/?a=tmpl;m=1;t=AHEADER
 
Понеділок
26.02.2018
00:53
Вітаю Вас Гість
RSS
 
ДНЗ  №2  -  НАШ  РІДНИЙ  САДОК

Мій садочок - велика сім’я,

Друзів радісних сонячне коло.

Це куточок планети Земля,

Мальовнича природа навколо.


Головна Реєстрація Вхід
Блог »
Меню сайту

Пошук

МІНІ-ЧАТ

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 403

Вхід на сайт

ГОДИННИК

Календар

ПОГОДА

КНОПКА САЙТУ

Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Головна » 2016 » Жовтень » 7 » Як сказати дитині «не можна»?
11:43
Як сказати дитині «не можна»?

Як сказати дитині «не можна»?
Дитина намагається зробити крок в калюжу в туфлях. Реакція: «По калюжах ми ходимо тільки в чоботях. Вибирай: підемо додому взувати чоботи або покидаємо в калюжу камінці? Дивись як добре! ».
 
1. Слово «не можна» потрібно вживати дуже рідко.
Психологи рекомендують робити це не більше 3 разів на день. Це не можливо, заперечують деякі мами і бабусі. Можливо. Слово «не можна» замінити на «можна, тільки», »небезпечно». Найкраще давати чіткі вказівки. Наприклад : замість «по дорозі гуляти не можна» можна сказати »Стій, тут дорога, небезпечно» або ж "дорога для машин, а ми ходимо тільки по тротуару»
2. Частку НЕ потрібно виключити зі своєї мови
Діти не сприймають частку НЕ. Ми говоримо: «Не чіпай», а дитина чує: «чіпай». Це правило, яке повинні пам'ятати всі батьки. Потрібно привчити себе замінювати фрази-заперечення позитивними ствердними виразами. Зробити це просто, потрібно тільки кілька днів поспостерігати за собою.
3. Замість заборон потрібно пояснювати дитині свою позицію
Говоріть про свої емоції, розповідайте, чому так чинити погано, розповідайте про наслідки. Робіть це спокійно.
Найголовніше, пояснювати тоді, коли дитина спокійна. Краще сісти до малюка або взяти його на коліна. Важливий зоровий контакт
4. Дайте дитині право вибору
Дитина намагається зробити крок в калюжу в туфлях. Реакція: «По калюжах ми ходимо тільки в чоботях. Вибирай: підемо додому взувати чоботи або покидаємо в калюжу камінці? Дивись як добре! ».
5. Визначте для себе абсолютні заборони - ТАБУ
Батькам важливо визначитися з цим списком, узгодити його і діяти послідовно і спільно. Якщо не можна один раз, значить не можна завжди без винятків.
6. Захистіть свою квартиру
Це дозволить виключити частину заборон. Розетки можна закрити заглушками, важкі речі прибрати наверх, ножі, праска, плойки - поза зоною досяжності.
Цей шлях важкий. Тому що, все вище описані не діє з першого разу. Потрібно повторювати всі свої дії послідовно і неодноразово - безліч, безліч разів, зберігаючи терпіння і спокій.

Про жаднюг 
У період раннього дитинства переважає предметно-маніпулятивна діяльність. Коли дитина взаємодіє з предметами, він пізнає не тільки їх властивості, а й власні можливості і здібності. Таким чином формується і уявлення про себе, образ «Я».
Розвиток самосвідомості, відчуття себе як окремої особистості тісно пов'язане з появою почуття власності. Дитина розглядає свої речі як частина самого себе, свого образу. Тому будь-яке посягання на власність зустрічає «з боєм».
Дитина визначає поняття «своїх» речей, якщо він з ними взаємодіє. Наприклад: мама з малюком знаходяться на прогулянці або в ігровому центрі, і дитина взяла якісь речі із запропонованих для гри, якщо до нього підійти і взяти ці речі, він буде відстоювати власне право на них (хоча вони йому не належать) . Виходячи з цього, малюки беруть собі вподобані іграшки у інших - таким чином, вони намагаються зробити ці речі «власними», заявити своє право на них.

Що робити, якщо дитина плаче?
Ніяких питань про те, що трапилося, як впав, де болить. ТИХО. Слова дають дитині додаткове навантаження на мозок в ситуації, коли він і так перевантажений.
 Також не треба тут же мазати дитини або дути на рану (винятки, на кшталт артеріальногокровотечі, зрозумілі), сильно заколисувати, сунути йому іграшки чи солодощі. Не вводити в ситуацію НІЯКІ нові сутності під істерику. Знову ж, розвантажити мозок дитини, дати йому впоратися з бідою, обробити все.
Що допомагає в будь-якому віці:
1. Плавні, сильні, м'які обійми, в них завмерти, трохи відійшовши від сцени проблеми, відвернувшись. Метафора «мама-ковдра». М'яке, тепле, надійне, рідне. Загорнути дитини в себе, як в ковдру. «Міцно», тому що у мами часто від нервів руки тремтять, і якщо тримати не міцно, тремтіння відчувається.
2. Відрегулювати своє дихання. Плавні, глибокі, регулярні вдихи і видихи. Зверніть увагу, як сильно дихання в таких ситуаціях збивається; як регуляція дихання допомагає заспокоїтися; і, головне, як дитина синхронізує згодом своє дихання з маминим, теж заспокоюючись.
3. Можна трохи похитувати дитини в такт диханню, трохи погладжувати по спинці синхронно. Плавно, повільно, фоном, щоб не відвернути від важливої ​​роботи, якою зайнята дитина - обробляти аварію.
Ще можна мукати, співати пісеньки без слів, поспівки якісь. Це як дихальні вправи. Знову ж таки, вони повинні бути «фоновими», що не перемикати на себе увагу. Але дуже допомагають дихання відрегулювати.
4. Стежити за диханням дитини. Коли воно стане рівним, схлипування підуть - повернутися «до лісу задом, до сцени передом». Подивитися, де трапилось лихо.
5. І розповісти історію події, «казку аварії». Наприклад: «Ти втік ось тут до гірці, а перед нею був лід, ліва нога поїхала назад, і ти впав і вдарився підборіддям». Слідкуйте за диханням дитини. На небезпечному місці, коли історія підійде до «впав» - воно, швидше за все, почастішає. Дитина навіть може знову заплакати. Він проживає подію. Історію можна розповідати багато разів. БЕЗ суджень (необережно, боляче, даремно) - тільки факти, тільки те, як було.
Додатково для більш старших дітей (в якійсь мірі вербальних):
5а. Діти і самі часто розповідають по кілька разів всім членам сім'ї і знайомим. В результаті дитина прийде до того, що зможе історію розповісти або прослухати на рівному диханні. Це означає, що стрес знято.
6. Коли дитина помириться з місцем та історією події, і ТІЛЬКИ тоді, не раніше, можна влаштувати «розбір польоту». Добре його почати з питання на кшталт «Як ти думаєш, що варто було зробити?» Тобто вже змінити «казку аварії», придумати нову. Підкреслю, до цього етапу варто приходити, емоційно впоравшись, заспокоївшись. НІКОЛИ не має сенс говорити «не роби того» або «куди ти дивився!» - Поки дитина плаче. Закрийте рот і тримайте закритим, а дихайте глибоко і плавно - через ніс. А коли дитина заспокоїться, він і сам все розповість, де помилки були, і як їх виправити.
Такий процес займає від години до секунд; більш старші діти проробляють його всередині і самостійно. Говорити «під руку» плачучій дитині (навіть шкодувати) і / або не повертатися до місця аварії - загрожує психологічними проблемами.
В описаному методі дитина вчиться самоконтролю, вчиться виробляти СВОЇ методи аналізу І рішення проблем. Дорослий допомагає, але фоном, що не перехоплює управління і контроль, а лише дає підтримку емоційну. Тим часом, за допомогою цієї підтримки, дитина справляється з болем сам, продумує ситуацію сам, виходи шукає сам. Дитина - менеджер ситуації, бос, дорослий - підтримує персонал.
Можливо, дитина швидко заспокоїться, якщо дорослий буде спокійним голосом пояснювати, що все в порядку. Але це короткостроковий результат. Чи не дитина заспокоївся, а дорослий заспокоїв дитину. Урок на майбутнє: «Мені не довіряють, я ще малий, вирішую не я.»
Крім того, дитина може і перестала плакати, а ось знятий стрес? Або просто загнаний всередину (особливо якщо відвернули)? Накопичення світовим співтовариством стресу загрожує багатьма проблемами, і психологічними, і хворобами (серцевими, наприклад) в майбутньому.
А заяви «це не страшно, це не сильна ранка» від не постраждав мене досить міцно напружують. Чому такі речі треба ПОВІДОМЛЯТИ? Сама дитина повинна, на мій погляд, мати шанс винести це МІРКУВАННЯ про серйозність ситуації. Іноді ситуація суб'єктивно здається серйозною, і це судження варто просто поважати. Хочеться навчити малюка ОЦІНЮВАТИ ситуацію на «страхітливість» і САМОМУ вчитися розуміти її серйозність.
Один або другий підхід до кожної даної ситуації - питання вибору. У ситуації великих аварій, особливо якщо треба діяти швидко (тікати від вибуху, робити операції, надягати протигаз) - я вважаю, дорослому варто взяти на себе контроль заради швидкості. Але якщо спіткнувся чи іграшку відібрали - краще дати дитині самій впоратися.
Тобто треба бути обережним, знайти свій баланс. Щоб, по-перше, не перехопити на себе управління ситуацією і дитиною, а залишити дитині можливість управляти собою. По-друге, щоб не диктувати ззовні суджень про ситуацію, а дати дитині можливість винести свої судження. Але, по-третє, підтримати.

Переглядів: 132 | Додав: ксюша | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
СЛАЙД-ШОУ

ВІДЕО

Пров. Приютський,1

Просмотреть увеличенную карту

ОФІЦІЙНІ САЙТИ
Офіційний сайт м. Ужгорода та Ужгородської міської ради
Друзі сайту
Всеукраїнський розвивально-пізнавальний журнал для дітей ЖИРАФА РАФА

Каталог детсадов Украины: отзывы родителей, полезные статьи о дошкольном воспитании, рекомендации психологов

ДИВОСВІТ

ДНЗ №18

ДНЗ №19ЗОШ №5

ГІМНАЗІЯ
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №2 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ УЖГОРОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

пров. Приютський, 1, (03122) 3-31-73, e-mail: marijadnz2@ukr.net

Адміністратор сайту вихователь Хміль О.А.