Дитячі істерики, як уникнути істерики дитини. - 13 Лютого 2013 - Блог - ДНЗ №2 НАШ РІДНИЙ САДОК

Неділя
11.12.2016

Головна » 2013 » Лютий » 13 » Дитячі істерики, як уникнути істерики дитини.
Дитячі істерики, як уникнути істерики дитини.

З дитячою істерикою періодично стикається кожен дорослий і кожен, напевно, пам'ятає, яким навантаженням (психологічним і фізіологічним) супроводжується істерика дитини. У такій ситуації, коли на вас дивляться сторонні люди, легко розгубитися або вийти з себе. Як бути? Ось що радять психологи:

1. Пам'ятайте, що навіть найкращі мами опиняються в ситуаціях дитячої істерики, справа тут не в мамі, а в темпераменті і характері вашої дитини.

Задумайтеся над причиною істерики дитини:

• дитині не вистачає вашої уваги, і вона таким способом прагне завоювати її (така звичка дуже швидко закріплюється і часто використовується в дорослому житті);
  • дитина маніпулює вами, вона звикла за допомогою істерики діставати все, що вона хоче.

Відрізнити маніпуляцію нелегко, але прослідкуйте за своєю дитиною: як саме вона плаче, що допомагає їй заспокоїтися. Якщо ви зрозуміли, що вами маніпулюють, дайте дитині зрозуміти, що ви не схвалюєте її дії. Дитина втомилася, хоче спати, вона голодна: викоріньте причину і істерика дитини пройде.

2. Якщо дитяча істерика в самому розпалі, знайдіть момент, коли дитина набирає повітря, щоб оголосити околиці новими криками, і дуже виразно і захоплююче почніть розповідати якусь захоплюючу історію.

3. Можна спробувати взяти дитину на руки, притиснути до себе і чекати, коли все закінчиться, висловлюючи своє співчуття, бажано однією часто повторюваною фразою.

4. Головний засіб від істерики дитини - не впадати в такий же розпач. Намагаючись зберігати спокій, висловіть своє співчуття дитині: «Я розумію, що ти зараз сердишся, тому що ми не можемо купити тобі ...», «Я знаю як це прикро», «Коли ти заспокоїшся, ми обговоримо з тобою, що сталося». Дитина не почує вас з першого разу, але, повторивши цю фразу двадцять разів, ви достукаєтеся до свого малюка і він буде вдячний вам, що ви не дали волю своїм почуттям (а як хотілося)! Домовтеся з дитиною, з'ясуйте причини її поведінки.

5. Діти 3-5 років цілком здатні зрозуміти логічні пояснення дорослих. Пора вчити дитину переживати і проживати неприємності, а не робити вигляд, що нічого не сталося. Звичайно, пояснити що-небудь голосно дитині,яка голосно кричить, дуже важко.

6. По можливості забудьте, що на вас дивляться: ці люди і самі не раз потрапляли в ситуацію з істериками дитини.

7. Коли буря грянула, не коріть себе, не звинувачуйте дитину, її (бабусин, дідусів, батьків, материн) характер. Пам'ятайте, що ніхто не знає вашої дитини так, як вона себе.

Висновок: щоб уникнути дитячих істерик і краще розуміти свою дитину, частіше розмовляйте з нею про її настрої, бажання, інтереси і обов'язки.

Переглядів: 687 | Додав: РУСЛАНА | Рейтинг: 5.0/1