ДИТИНА НЕ МОЖЕ ЗАПАМ`ЯТАТИ, ДЕ "ЛІВО", А ДЕ "ПРАВО"? - 19 Березня 2015 - Блог - ДНЗ №2 НАШ РІДНИЙ САДОК

Субота

Головна » 2015 » Березень » 19 » ДИТИНА НЕ МОЖЕ ЗАПАМ`ЯТАТИ, ДЕ "ЛІВО", А ДЕ "ПРАВО"?
ДИТИНА НЕ МОЖЕ ЗАПАМ`ЯТАТИ, ДЕ "ЛІВО", А ДЕ "ПРАВО"?

Уявлення про те, що у нього є права частина тіла і ліва частина тіла, вперше з'являється у дитини приблизно у віці двох-трьох років. Але це тільки подання, а ось називати все словами малюк ще не може. Тільки до шести років (майте на увазі, що всі діти різні) дитина може говорити: «Моя права рука», «Моя ліва нога» і так далі. Це не що інше, як уміння орієнтуватися в просторі, і воно дуже важливо для розвитку дитячого мислення й мови.

Для того щоб розвивати в дитини розуміння понять «право-ліво», можете користуватися всілякими прийомами. Наприклад, роблячи ранкову гімнастику, під час промовляння вправ для дитини, весь час повторюйте: «Права рука, ліва рука, права нога, ліва нога, повернулись направо, тепер наліво». Придумайте орієнтир, за яким дитина буде без праці розуміти, де, наприклад, права рука. Орієнтир повинен бути у дитини завжди, тому в дівчинки це може бути браслетик, у хлопчика - дитячі годинник на руці. Тепер методом виключення він буде визначати, що та рука, на якій немає годин або браслета, - ліва.

Пограйте з дитиною в цікаву гру, для якої вам знадобиться тільки листочок в клітинку і олівець. Від якоїсь певної точки дитина буде малювати «доріжку» по вашій команді: одна клітинка вліво, дві клітинки вправо, одна клітинка вгору, три клітинки ліворуч і так далі. Важливо, щоб дитина могла визначити не тільки свою праву або ліву руку, а й право-ліво свого співрозмовника. Тут вам може допомогти саме звичайне дзеркало, за допомогою якого ви і зможете пояснити дитині, чому зображення виходить перевернутим. Але це буде другий етап навчання, а поки освоюйте початковий рівень і не сваріть дитину, якщо у нього щось не виходить.

Переглядів: 235 | Додав: ксюша | Рейтинг: 0.0/0